Report ze zápasu FK Teplice vs. FK Chlumec nad Cidlinou

1:2 ((0:1))

Komentář k zápasu

1:2 (0:1)

•  67 min. YASSER Mohamed ( as. BERÁNEK Marek ) 1:2.

•  43 min. LABÍK Tomáš 0:1,
  •  55 min. BASTIN Tomáš 0:2.

• Střely na branku 4 : 3 ( 3 : 1, 1 : 2 ),
  • Střely mimo branku 9 : 7 ( 3 : 5, 6 : 2 ),
  • Zblokované střely 6 : 6 ( 2 : 4, 4 : 2 ),
  • Střely celkem 19 : 16 ( 8 : 10, 11 : 6 ),
  • Vyložené šance 2 : 2 ( 1 : 1, 1 : 1 ),
  • Rohy 6 : 1 ( 4 : 1, 2 : 0 ),
  • Ofsajdy 3 : 0 ( 2 : 0, 1 : 0 ),
  • Fauly 12 : 14 ( 7 : 6, 5 : 8 ).

• OUT 46 min. JAMRICH Ladislav (24)  -  IN 46 min. YASSER Mohamed (34),
  • OUT 62 min. LJEVAKOVIČ Admir (5)  -  IN 62 min. LUKÁŠ Martin (27).

•  69 min. KRČÁL Jakub (Chlumec),
  •  76 min. GLUSKI Milosz Jacek (Chlumec),
  •  84 min. YASSER Mohamed (Teplice),
  •  84 min. FRIZONY DA CRUZ DIAS Bernardo (Chlumec).

"V neděli dopoledne hostil B-tým Sklářů na UMT areálu stadionu na teplických Stínadlech v rámci 14.kola ČFL ambiciózní tým z královohradeckého kraje, tým FK Chlumec nad Cidlinou.

Oba týmy do dnešního duelu vstoupili se vzájemným respektem a i když byly směrem do ofenzivy aktivní, hra se v převážné většině první půle odehrávala mezi oběma šestnáctkami a dlouho negenerovala vážnější brankové příležitosti. Ty přišli až v závěrečných minutách prvního poločasu. Nejprve domácí ve 37.minutě po zblokované střele stopera Yehora Tsykala nastřelili břevno chlumecké branky. O 6 minut později, ve 43.minutě, se hostům podařilo rozvlnit síť v domácí brance po rychlém brejku a přesné střele zakončujícího chlumeckého záložníka Tomáše Labíka – 0:1.

Do druhého poločasu poslal na hrot domácí trenér Jamrich vytáhlého egyptského útočníka Mohameda Yassera s cílem získávat více odražených míčů a více tak zatlačit na pozornou chlumeckou defenzivu. To se domácím dařilo, ale bohužel přišla v 55.minutě studená sprcha v podobě druhé branky hostí tentokrát z kopačky kanonýra Tomáše Bastina, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži v teplické šestnáctce a dostal Chlumec do dvoubrankového vedení – 0:2. Domácí ale ani poté nesložili zbraně a stále se tlačili před branku mladého brankáře Lichtenberga. Jejich snaha byla korunována v 67.minutě brankou Mohameda Yassera po akci Yehora Tsykala a přihrávce Marka Beránka. Po této brance Skláři ucítili šanci na srovnání skóre, trenér Jamrich operativně zvolil ofenzivnější rozestavení a s vědomím rizika pro vlastní defenzivu postupně vysunul oba své stopery Tsykala a Nsunza co možná nejblíže k chlumecké brance. Domácí tak i proto více kombinovali na polovině soupeře, ale ten neustále hrozil z rychlých brejků a permanentně tak zaměstnával oslabenou teplickou obranu. Hosté nakonec do samotného závěru dnešního utkání úspěšně udrželi domácí na distanc od své branky a po zásluze si odvezli ze Stínadel všechny tři mistrovské body."

"Nemohu dnes svým hráčům nic vytknout, bojovali do poslední vteřiny, ale soupeř byl dnes maximálně efektivní a zaslouženě zvítězil. Věděli jsme, že dnešní utkání proti zkušenému soupeři nebude ani trochu jednoduché a to se také potvrdilo. Chlumec byl trpělivý a čekal na naše chyby, po kterých nám nakonec jejich nejproduktivnější hráči Labík a Bastin vstřelili na rozhraní obou poločasů dvě branky. A protože se nám dnes podařilo skórovat i přes další příležitosti a lepší statistická data pouze jednou, na další mistrovské body jsme dnes bohužel nedosáhli. I takový fotbal někdy bývá a my se přes dnešní prohru musíme i přes velké zklamání co možná nejrychleji přenést. Určitě jsme dnes prohráli se ctí a není potřeba věšet hlavy.

Na poslední utkání podzimu, kdy k místnímu derby příští sobotu zamíříme do Mostu, se určitě poctivě a s pracovitostí sobě vlastní během příštího pracovního týdne co možná nejlépe připravíme. Rozhodně mohu všem našim fanouškům a příznivcům slíbit, že uděláme maximum pro to, abychom naše již dnes úspěšné působení v podzimní části ČFL mohli zakončit tříbodovým vítězstvím."

Zápis o utkání ke stažení  ZDE.

Záznam celého utkání na webu TVCOM.cz sledujte ZDE