Report ze zápasu FK Teplice vs. FK Pardubice B

•  14 min. BRDIČKA Filip 0:1,
  •  33 min. ŠIMEK Samuel 0:2,
  •  51 min. BRDIČKA Filip 0:3,
  •  79 min. NOVÁK Jan 0:4.

• Střely na branku 1 : 7 ( 1 : 4, 0 : 3 ),
  • Střely mimo branku 5 : 4 ( 2 : 2, 3 : 2 ),
  • Zblokované střely 4 : 4 ( 2 : 2, 2 : 2 ),
  • Střely celkem 10 : 15 ( 5 : 8, 5 : 7 ),
  • Vyložené šance 0 : 0 ( 0 : 0, 0 : 0 ),
  • Rohy 6 : 4 ( 0 : 2, 6 : 2 ),
  • Ofsajdy 2 : 1 ( 1 : 0, 1 : 1 ),
  • Fauly 12 : 17 ( 5 : 10, 7 : 7 ).

• OUT 59 min. SY Babacar (17-  IN 59 min. KORSELT Matyáš (36),
  • OUT 59 min. RADOSTA Matěj (35)  -  IN 59 min. GORNICKÝ Vojtěch (19),
  • OUT 65 min. VACHOUŠEK Matyáš (14)  -  IN 65 min. KÖSTL David (4).

•  54 min. VACHOUŠEK Tadeáš (Teplice),
  •  75 min. JAMRICH Ladislav (Teplice),
  •  88 min. KARCH JR Paul Joseph (Pardubice).

"Na Velký pátek hostil B-tým Sklářů na UMT stadionu Na Stínadlech rezervu FK Pardubice v rámci 21.kola České fotbalové ligy.

Skláři měli velmi dobrý vstup do utkání, ale z počátečního tlaku nedokázali vyprodukovat žádnou vážnější příležitost. Pardubická obrana dnes byla téměř bezchybná a útok zase maximálně efektivní. Hosté se ujali zaslouženého vedení již ve 14.minutě po brance Brdičky, který poprvé překonal Filipa Muchu v teplické brance. Domácí měli poměrně rychlý přechod do útoku zejména přes křídelní prostory, ale před šestnáctkou pardubického Nicolase Šmída byli bezzubí, bez momentu překvapení a bez kreativity v předfinální fázi. Druhá branka hráčů v červených dresech přišla ve 33.minutě po trefě Samuela Šimka. Teplickým nelze během dnešního utkání upřít snahu, ale bohužel zůstalo pouze u ní. Pardubičtí měli míč více na svých kopačkách, získávali ve středu hřiště většinu odražených míčů a znamenali tak pro defenzivu Sklářů neustálé nebezpečí.

Do druhého poločasu vstoupili Skláři s nadějí na zvrat v utkání, ale byli to opět produktivní hosté, kteří na hřišti vládli a dokázali proměnit každou vážnější příležitost. Po šesti minutách druhé půle zmrazili hosté šance domácích třetí a rozhodující brankou, když se podruhé v utkání trefil šikovný Brdička. Skláři si do závěrečného hvizdu hlavního rozhodčího Petra Víta nedokázali vypracovat žádnou vyloženou příležitost a ve druhém poločase dokonce nevyprodukovali ani žádnou střelu mezi tyče pardubické branky. A tak to byli nakonec opět hosté, kteří v 79.minutě utkání přidali čtvrtou branku a uzavřeli tak skóre na konečných 0:4."

"Chtěl bych nejprve poslat slova uznání do Pardubic, protože tým trenéra Pavla Němečka dnes podal opravdu skvělý výkon a po zásluze si dnes na východ Čech odvezl všechny tři mistrovské body. Nám se dnes vůbec nedařilo a naše série bez výhry bohužel stále pokračuje.

Obrovské uznání patří všem našim věrným fanouškům a příznivcům, kteří dnes Na Stínadla dorazili. Přes nepříznivý vývoj skóre a chladné počasí setrvali až do samotného závěru utkání a vytrvale náš tým povzbuzovali. Chci jim proto jménem všech našich hráčů a realizačního týmu poděkovat a věřím, že jim budeme moci v nejbližší době předvést mnohem kvalitnější výkon a také jim dopřát radost z výhry pro žluto-modré barvy.

Vrhneme se opět po hlavě do dalšího náročného týdne a budeme se tvrdou prací snažit dostat se vlastními silami z této nepříjemné situace. Již příští týden v sobotu nás čeká náročný duel v Živanicích a naší povinností je v tuto chvíli bojovat a rvát se o každý mistrovský bod. A vůbec nezáleží na tom, jestli hrajeme s týmem ze špičky nebo ze dna tabulky ČFL, protože soutěž se v těchto chvílích láme do své poslední třetiny a minimální bodové rozdíly mezi týmy mohou měnit postavení v tabulce téměř po každém odehraném kole a žádný z týmů nemá v této chvíli nic jistého."

Zápis o utkání ke stažení  ZDE.

Záznam celého utkání se aktuálně nahrává na web TVCOM.cz.