Bohemians Praha 1905 - Teplice 2:0 (1:0)

Bohemians Praha 1905
8. kolo, FORTUNA:LIGA,
Bohemians Praha 1905 FK Teplice
2:0 (1:0)

Branky: 13. Hronek, 49. Pulkrab z pen..
ŽK: 31. Kučera, 47. Vukadinović, 48. Řezníček, 77. Žitný.
Rozhodčí: Berka - Vlček, Poživil (Klíma).
VAR, AVAR: Ardelanu, Mokrusch.
Hráno bez diváků.

Team logo

Bohemians Praha 1905

Le Giang - Jindříšek, Hůlka, Bederka, Schumacher (90. Novák) - Květ, Vacek, Levin, Hronek (87. Vondra) - Vaníček (87. Köstl), Pulkrab (66. Necid).
Team logo

FK Teplice

Němeček - Vukadinović (68. Moulis), Mareček, Shejbal, Černý - Jukl, Kučera (87. Ljevaković) - Fortelný (68. Žitný), Mareš, Trubač - Řezníček.

Komentář k zápasu

Teplický tým dorazil na hřiště pražské Bohemky značně oslabený, ve středu totiž pro zranění z týmu vypadl David Heidenreich, ve čtvrtek Tomáš Grigar a v den utkání pak Matěj Radosta s Janem Knapíkem. První ligové starty v kariéře si tak připsali brankář Luděk Němeček a záložník Robert Jukl.

Úvod zápasu byl vyrovnaný, jenže po necelé čtvrthodině hry domácí z ničeho nic otevřeli skóre. Obrana žlutomodrých nechal trestuhodně volného Hronka, který tváří v tvář Němečkovi nezaváhal. Na druhé straně se vyšplhal do vzduchu po rohovém kopu Jukl, jenže Le Giang zasáhl na brankové čáře. Neujal se ani další pokud debutanta těsně před poločasem, takže domácí v zápase bez větších šancí vedli 1:0.

Po změně stran přišla ovšem další rána na teplický tým, po standardní situaci trefil Jakub Řezníček rukou obličej jednoho z domácí v pokutovém území a Pulkrab následnu penaltu proměnil. Skóre mohl zvýšit vzápětí i Hronek, ale Němeček mu zmenšil střelecký úhel včasným vyběhnutím, a tak poslal svůj obstřel jen mimo branku. Pak sice začali být aktivnější také žlutomodří, jenže centry letící byly mnohdy nepřesné nebo nalezly pouze hráče z úhlu, takže se Teplice z Prahy vrací bez bodů.