Bohemians Praha 1905 - Teplice 4:2 (2:1)

Bohemians Praha 1905
6. kolo, FORTUNA:LIGA,
Bohemians Praha 1905 FK Teplice
4:2 (2:1)

Branky: 41. a 59. Chramosta (obě z pen.), 45. Krch, 90. Koubek - 22. Mareš, 88. Fortelný.
ŽK: 62. Květ,81. Köstl - 57. Chlumecký, 57. Mareš, 61. Jukl, 80. Knapík.
Rozhodčí: Zelinka - Kříž, Vodrážka (Radina).
VAR, AVAR: Franěk, Štěrba.
Diváci: 3379.

Le Giang - Dostál, Köstl, Krch, Vondra - Levin, Květ (73. Jindříšek), Hronek (87. Koubek) - Keita (73. Novák), Chramosta (73. Necid), Bartek.

Čtvrtečka - Laňka, Knapík, Mazuch, Chlumecký - Jukl, Mareček (62. Ledecký) - Černý, Krunert (45. Trubač), Moulis (62. Fortelný) - Mareš (78. Kodad).

Teplický tým cestoval v neděli odpoledne do pražského Ďolíčku, aby se zde utkal s domácími Bohemians Praha 1905. Po zranění z prvního kola se alespoň na lavičku vrátil Tomáš Vondrášek, který doléčil svalové problémy.

V úvodu zápasu sice zahrávali klokani jeden rohovým kop z druhým, ale poprvé zahrozily Teplice, Černý našel křižným pasem Moulise, který tvrdou ranou protáhl Le Gianga a ten vyrazil míč na roh. Po dalších rohových kopech domácích ovšem přišla další příležitost Teplic a tentokrát s gólovým vyústěním. Chlumecký našel krásným centrem hlavu Mareše, který nechytatelnou hlavičkou skóroval. Právě Mareš mohl navíc přidat i druhý gól, když z hranice vápna prověřil hlavou Le Gianga. Ve 39. minutě navíc poslal nebezpečnou střelu jen těsně vedle také Mareček. Pak ovšem přišel doslova dar z nebes pro domácí tým, Moulis zahrál nešikovně ve výskoku rukou a domácí zahrávali penaltu, kterou Chramosta pod Čvrtečkou poslal do branky. A aby to nebylo všechno tak v závěru poločasu otočil skóre na stranu Bohemians přesnou hlavičkou Krch.

Po změně stran měl velkou příelžitost Bartek, propadl k němu přímý kopp Květa a on ho z první poslal tvrdou ranou do tyče. V 60. minutě při standardce domácích došlo k souboji Martina Chlumeckého s jedním z domácích hráčů, rozhodčí na hřišti faul neodpískal, ale k situaci se vrátil VAR, který přivoval Miroslava Zelinku k obrazovce a následně se kopala penalta. Tu opět proměnil Chramosta a domácí už vedli o dvě branky. Žlutomodří uzamkli deset minut před koncem domácí ve vlastním vápně a měli několik velmi dobrých příležitostí, jenže ne a ne míč do branky dotlačit. Povedlo se to až těsně před koncem Janu Fortelnému, který z úhlu krásně zakončil a vykřesal jiskřičku naděje. Jenže další šance na srovnání už nepřišla, naopak domácí Koubek po rychlé standardce ještě zvýšil na 4:2 pro domácí.