Branky: 20. Talovierov, 48. Čolić z pen.
ŽK: 43. Mészáros, 77. Králik, 85. Ekapai. - 45. Trubač, 60. Mazuch.
Rozhodčí: Denev - Nádvorník, Váňa (Machač).
Hráno bez diváků.

Vorel – Čolić, Králik, Talovierov, P. Novák – Čavoš, Javorek – Mészáros (76. Ekpai), Alvir (83. Valenta), Mršić (88. Ledecký) – Brandner.

Grigar - Vondrášek, Gabriel, Mazuch, Černý (70. Hyčka) - Kučera (70. Mareš), Jukl - Radosta (61. Vukadiović), Trubač (87. Žitný), Moulis - Řezníček.

Teplický tým v šestnáctém kole FORTUNA:LIGY nastoupil na hřišti Českých Budějovic. Trenér Radim Kučera udělal čtyři změny v sestavě oproti předchozímu ligovému střetnutí s Jabloncem.

V úvodu střetnutí se na Střeleckém ostrově hrálo vyrovnané střetnutí. První úder mohli po čtvrthodině hry zasadit žlutomodří, když Vondrášek zavíral zadní tyč při rohovém kopu a poslal hlavou míč těsně vedle. O pět minut později však udeřilo na druhé straně, rohový kop Dynama letěl do malého vápna, kde vypadl míč z rukavic Tomáše Grigara a Talovierov ho dorazil do branky. Tepličtí mohli vyrovnat ve 33. minutě, tvrdou střelu vyslal Moulis, Voral ji vyrazil jen k Radostovi, který však vypálil mimo. Ještě větší příležitost měl vzápětí Řezníček, který z malého vápna dorážku vysoko přestřelil.

Po změně stran navíc bylo ještě hůř, Čolić vybíhal ven z vápna a Radosta ho nešikovně fauloval. Domácí tak zahrávali penaltu, kterou sám Čolić proměnil. Svěřenci Radima Kučery pak Dynamo přehrávali, jenže gól ne a ne vstřelit. Příležitost Řezníčka zblokoval Králik a krásný přímý kop Moulise pro změnu zastavila tyč. V 77. minutě po faulu na Mareše zahrával Řezníček pokutový kop, ovšem balón dokázal na brankové čáře lapit Vorel. Domácí tak v závěru už bez problémů dovedli zápas k výhře 2:0.

FK Teplice · Tisková konference Radima Kučery po utkání v Českých Budějovicích (24.1.2021)

FK Teplice · Tisková konference Jakuba Řezníčka po utkání v Českých Budějovicích (24.1.2021)