FK Teplice FK Pardubice
1:2 (0:1)

Branky: 58. Šimeček - 20. Huf, 59. Nikodem.

R. Švejda - Kodad, Zmrhal, Hasil (46. Vyleta), Mikiska (73. Matkovič) - Kučera - Kalivoda, Kokeš, Šimeček, Z. Švejda - Djordevič (70. Kotrba).

Tepličtí dorostenci dnes po obědě na Angeru vstoupili do jarní část I. dorostenecké ligy. Značně omlazený výběr Lukáše Přerosta nakonec Pardubicím podlehl 1:2.

Žlutomodří byli sice od začátku zápasu aktivnější, jenže po dvaceti minutách prohrávali po trefě Davida Hufa. Vyrovnat mohl mohl nejprve hlavou Šimeček, ale jeho pokus z úhlu brankář zlikvidoval. Poté pálil Švejda po pěkném signálu při rohovém kopu nad. V úplném závěru poločasu pak nedosáhl na přízemní střílenou přihrávku Kalivody Kokeš ani nikdo další. Do kabin se tak šlo za stavu 0:1.

Krátce po změně stran byli tepličtí znovu blízko vyrovnání, tentokrát po skrumáži ve vápně trefili tyč, jenže kýžená branka stále ne a ne přijít. Stejně tomu bylo v 52. minutě, kdy Kalivoda přímý kop hezky zakroutil k tyči, ale brankář stačil míč lapit. Vyrovnání se tak dočkali domácí hráči až po necelé hodině hry, kdy se trefil Šimeček, ovšem netrvalo to ani minutu a Pardubice opět vedly. Hned po rozehrání přišel centr z pravé strany na zadní tyč, kde doťukl míč do sítě Nikodem. Tepličtí se snažili i podruhé srovnat, jenže to se jim nezdařilo, a tak v prvním utkání jarní části prohráli 1:2.