27.kolo | 9.5.2015 | Stadion v Jiráskově ulici
FC Vysočina Jihlava - FK Teplice
0:1

Jihlava - Teplice 0:1 (0:0)

09.05.2015 | Martin Kovařík

K venkovnímu utkání do Jihlavy odjeli tepličtí hráči citelně oslabeni kvůli několika karetním trestům, pro nemoc pak chyběl Laco Takács. Obrana tak musela nastoupit znovu v pozměněné sestavě, na její levý kraj se posunul ze zálohy Jakub Hora, napravo naskočil Milan Matula a stoperskou dvojici vytvořili Hošek s Lüftnerem.

Komentář

V úvodu utkání sice byla aktivnější domácí Jihlava, ale první velkou šanci měli tepličtí. Potočný vybojoval skluzem balon a uháněl sám na brankáře, v tandemu mu nabíhal Litsingi, ale Potočný volil individuální zakončení, které poslal nad branku. Poté fanoušci přihlíželi dlouho vyrovnanému střetnutí, až kráce před poločasem měli velmi nadějnou příležitost také domácí, tentokrát však skvěle zakročil Grigar.


Po změně stran se do první šance dostala domácí Vysočina, Mešanovič prošel kolem Hošek a byl v tváří tvář Tomáš Grigarovi. Ten vytrčil nohu a jeho střelu vykopl nad branku. V této fázi utkání brzdily teplické akce časté nepřesnosti, a tak se dlouho nemohli svěřenci Petra Rady na další dobu usídlit před Hanušem. Ovšem gól nakonec přišel z teplické strany, střídající Kapolongo posunul míč na hranici vápna na Horu, ten zasekl na pravou nohu a pod padajícím Hanušem otevřel skóre. Poté už žlutomodří zkušeně vedení uhlídali a připsali si důležité tři body ze hřiště Jihlavy.