Mladá Boleslav - Teplice 3:1 (2:1)

FK Mladá Boleslav
5. kolo, FORTUNA:LIGA,
FK Mladá Boleslav FK Teplice
3:1 (2:1)

Branky: 23. Fila, 35. Skalák z pen., 89. Stránský - 26. Mareš.
ŽK: 50. Škoda, 76. Matějovský - 68. Chlumecký, 76. Fortelný, 86. Kučera (mimo hřiště).
ČK: 85. Fortelný.
Rozhodčí: Klíma - Antoníček, Leška (Ginzel).
VAR, AVAR: Orel, Kotík.
Diváci: 2512.

Team logo

FK Mladá Boleslav

Šeda – Douděra, Suchý, Karafiát, Plechatý (31. Jurásek) – Ladra (60. Ewerton), Matějovský (78. Mašek), Dancák, Skalák (78. Stránky) – Fila (60. Mašek), Škoda.
Team logo

FK Teplice

Čtvrtečka – Švanda (33. Kodad), Mazuch, Knapík, Chlumecký – Jukl, Mareček (88. Hasil) – Černý, Krunert (71. Trubač), Moulis (70. Fortelný) – Mareš (71. Ledecký).

Komentář k zápasu

Teplický tým zamířil v pátém ligovém kole na hřiště Mladé Boleslavi, trenér Radim Kučera po předchozí výhře nad Jabloncem ponechal stejnou sestavu jako v minulém kole, na lavičcku už usedli uzdravení Trubač s Fortelným.

Žlutomodří začali v zápase dobře a snažili se diktovat tempo hry, jenže je přibrzdila neplánovaná hra v oslabení. Mazuch totiž po úderu loktem od Milana Škoda začal silně krvácet a dlouho se nedařilo krvácení zastavit. Po jeho návratu na hrací plochu prověřil z dálky Šedu Jukl, ale ten si s jeho pokusem poradil.

Jenže vzápětí na druhé straně přesprintoval i za pomoci drobného držení za dres Ladra Švandu, naservíroval míč Filovi, který otevřel skóre. Odpověď Teplic ovšem byla blesková, Jukl prostrčil míč na Mareše a po kličce zamířil přesně mezi nohy Šedy. Skóre se však i potřetí měnilo poměrně rychle, ve 34. minutě šel Mazuch do skluzu na rohu vápna a rozhodčí odpískal penaltu. Tu proměnil Skalák a domácí opět vedli.

Po změně stran opět začaly Teplice v oslabení, Ondřej Mazuch si totiž musel nechat v kabině šít tržnou ránu po souboji z první půle. Po jeho návratu však mohli tepličtí hráči srovnat, rozběhnutý Černý posunul míč na hranici vápna do běhu Marešovi, který však svým pokusem trefil pouze obránce. Skórovat mohli také domácí, když Skálak přihrál na Ewertona a toho skvěle vychytal Čtvrtečka. Snahu o vyrovnání žlutomodrých přibrzdila červená karta pro Martina Chlumeckého, který ji inkasoval v 84. minutě po druhé žluté kartě. V závěru pak ještě v přesilovce přidal třetí branku domácích z dálky Stránský a Teplice se tak vrací bez bodů.