VAR, AVAR: Julínek, Adámková.
Diváci: 3062.

Reichl - Hála, Šterba, Beneš, Jemelka - Zmrzlý (71. Zlatohlávek) - Pilař (84. Látal), Houska, Plšek, Falta - Yunis (75. Nešpor).

Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Mareš P. - Hora (71. Moulis), Kodeš, Kučera, Žitný - Mareš J. (59. Ljevaković), Vyhnal (80. Jindráček).

Severočeši do střetnutí nevstoupili vůbec šťastně. Už ve 2. minutě rozjásal fanoušky Olomouce Plšek, který zůstal před Grigarem osamocený. Zblízka se nemýlil a Sigma vedla. Díky dosažené brance se mohla víc soustředit na bránění a ofenzivní výpady. Od 20. minuty hru režírovali Tepličtí, kteří také dali na Hané po pěti letech Jakubem Marešem branku, rozhodčí Klíma ji ale po poradě s VAR neuznal, neboť jí předcházelo hraní rukou centrujícího Petra Mareše. Snahy hostů o vyrovnání zůstaly v následujícím průběhu zápasu liché.

Další nepochopitelný výpadek sklářů přišel na začátku druhého poločasu. Psala se 47. minuta, když do vápna Teplic přiletěl centrovaný míč, na který si naskočil Hála. Nemýlil se – 2:0.

Teplice definitivně odřízlo od možnosti bodovat vyloučení Kodeše. Opět v zaúřadoval VAR – předchozí žlutou kartu změnil v červenou.

Přesto se žlutomodří nevzdali a vytvářeli si šance. Nejaktivnější byl Žitný, nebylo mu ale přáno dát gól. V závěru ještě Nešpor napálil břevno branky Tomáše Grigara.