ŽK: 78. Jursa, 86. Mondek - 26. Paradin, 64. P. Mareš.
Rozhodčí: Berka - Flimmel, Vlček.
Diváci: 3212.

Fendrich – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Jursa (89. Schafartzik), Zavadil – Manzia (57. Zapalač), Šulc, Mondek – Dedič.

Grigar - Paradin, Čmovš, Shejbal - Vondrášek, Kodeš, P. Mareš, Hyčka - Kučera - Řezníček (86. Jindráček), J. Mareš (90. Vyhnal).

Tak přeci jen to půjde i v červených dresech! Teplice podruhé v sezoně nastoupily do mistrovského duelu v netradiční barevné variantě, po porážce ve Zlíně jim v Opavě přinesla štěstí. Díky brance Jakuba Mareše z 86. minuty vyhrály 1:0, přestože se musely v té době bít na hřišti bez vyloučeného Shejbala. Vítězství na konci hájily dokonce v devíti, po druhé žluté kartě byl totiž v poslední minutě vyloučený Petr Mareš.

Trenér Stanislav Hejkal mohl ve Slezsku opět instalovat do sestavy po karetním trestu Tomáše Vondráška, nadále mu ale chybělo několik zraněných hráčů (Ljevaković, Jeřábek, Nazarova a další).

První poločas nabídl zajímavý fotbal, přestože žádný gól nepadl. Na vlhkém trávníku se oba týmy snažily být co nejvíce aktivní. Domácí sázeli více na centrované míče a důraz ve vápně, Tepličtí se snažili o kombinační hru s rychlou přechodovou fází. Nejprve měli navrch Slezané. Hned ve 3. minutě minul Šulc levou tyčku, o šest minut později pálil opravdu velmi nebezpečně Hrabina, v hledišti to jen zašumělo. Další pokusy Opavy už byly velmi nepřesné. Postupem času Teplice převzaly režii hry do svých rukou a více se tlačily před domácí svatyni. Ve 32. minutě měli Skláři svou největší šanci první půle. Velkou práci na levé straně zálohy odvedl Hyčka, který posunul na Mareše, jenž se vtipně uvolnil do vápna. Vystřelil, ale Fendrich jeho pokus vytěsnil mimo nebezpečí. Také Řezníčkova střela po přisunutí Kučery mělo gólové parametry, útočník Teplic ale cílil vedle opavské šibenice.

I druhý poločas byla divácky atraktivní. Opavští, kteří potřebovali body jako sůl, se tlačili před Grigara, ani Skláři ovšem ze své aktivity neubrali. Hodně nebezpečný byl Šulc, neměl ale přesná mířidla, nebo teplická obrana pracovala velmi dobře. V 72. minutě však přišla o Shejbala, který viděl přísnou červenou kartu. Slezané pochopitelně zapnuly na vyšší obrátky, Grigar ale zůstal nepřekonaný. Přes tři tisícovky věrných Opavanů zmrazil čtyři minuty před koncem řádné hrací doby Jakub Mareš, který poslal do branky merunu, kterou po polostřele, polocentru Petra Mareše Fendrich neudržel – 1:0 pro Teplice! V poslední minutě zastavil Petr Mareš rozvíjející se akci domácího celku a viděl druhou žlutou kartu, což znamenalo automaticky kartu červenou. I přes velké oslabení Severočeši díky obrovské vůli tři body na Městském stadionu v Opavě uhájili.

Po reprezentační přestávce hrají Tepličtí v neděli 20. října od 18 hodin na Stínadlech se Spartou Praha!