Plzeň - Teplice 1:1 (1:1)

FC Viktoria Plzeň
20. kolo, FORTUNA:LIGA,
FC Viktoria Plzeň FK Teplice
1:1 (1:1)

Branky: 11. Pernice - 24. Shejbal.
ŽK: 28. Kopic, 48. Procházka - 36. Nazarov, 79. P. Mareš, 80. Řezníček, 90. Shejbal.
Rozhodčí: Rejžek - Moláček, Kříž (Hanousek).
VAR, AVAR: Berka, Blažej.
Diváci: 6118.

Team logo

FC Viktoria Plzeň

Hruška - Řezník, Pernica, Brabec, Hloušek - Procházka, Hořava (58. Chorý) - Kopic (70. Kayamba), Čermák, Kovařík - Krmenčík (83. Beaugel).
Team logo

FK Teplice

Grigar - Knapík, Čmovš, Shejbal - Paradin (28. Hyčka), Kučera, Nazarov (46. Vyhnal), P. Mareš - Trubač (85. Radosta) - J. Mareš, Řezníček.

Komentář k zápasu

Skláři se na západě Čech museli obejít bez několika zraněných hráčů. Chyběli například Ljevaković, Vondrášek, Jeřábek nebo Kodeš. Žlutomodří drželi od začátku s domácími tempo, přestože na míči byli podle očekávání vice Plzeňané.

Ti take šli do vedení, v 11. minutě usměrnil míč za Grigara po Čermákovo centru šťastně Pernica. S hosty inkasovaný gól vůbec neotřásl a brzy vyrovnali. To se do míče z velké dálky opřel Shejbal a “angličanem” rozjásal ostrůvek teplických příznivců. Jan Shejbal tak parádně oslavil nedávné narození své dcery. V dalšám průběhu hry se Plzeň snažla strhnout vedení na svou stranu, Tepličtí ale dobře bránili, navíc měli v brance velmi dobrého a pozorného Grigara.

Ve druhé půli začali Skláři vystrkovat při brejkách růžky. Několikrát se dostali do slibného úniku, pokaždé ale nezakončili tak, aby se mohli radovat. Gólové parametry měla například střela Řezníčka, ale ona, ani Trubačův pokus po parádním solu v síti neskončily.

Také střely Plzně nebyly přesné. Když už mířily do “zařízení”, byl Grigar opět pohotově na místě. Šest minut před koncm dal gól domácí Chorý, jeho hlavičce ale předcházel ofsajd. V samém závěru ještě střídajícího Beaugela vychytal Grigar, Teplice tak vezou z Plzně cenný bod!