SK Slavia Praha
1. kolo, HET liga,
SK Slavia Praha FK Teplice
1:0 (1:0)

Branka: 9. Altintop (PK). Rozhodčí: Orel – Paták, Hájek. Karty: 52. Ščuk,73. Bílek– 8. Vondrášek, 50. Jan Rezek,76. Červenka, 77. Jeřábek. Diváci: 11 097.

Laštůvka – Frydrych, Bílek, Jugas, Bořil – Souček, Altintop (71. Hušbauer), Ščuk (80. Ngadeu) – Mingazov (59. Van Buren), Mešanović, Zmrhal.

Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Šušnjar, Krob (89. Král) – Ljevaković, Kučera – Fillo, Jan Rezek, Vošahlík (81. Haljeta) – Vaněček (68. Červenka).

S nešťastnou porážkou 0:1 se v sobotu večer vraceli domů fotbalisté Teplice z utkání úvodního kola nejvyšší fotbalové soutěže. V Edenu prohráli s mistrovskou Slavií brankou, která padla z penalty po sporném verdiktu rozhodčího Orla. Altintop, hvězdná letní posla „sešívaných“ ji s přehledem proměnil a žlutomodré zahalil do smutku. Skláři byli sice v úvodu střetnutí pod tlakem domácího celku, který oproti duelu s Borisovem výrazně protočil sestavu, poté se ale rozehráli k velmi dobrému výkonu, kterému chyběla pouze vstřelená branka.

A že šance byly! Tak například Vaněček minul centr Vondráška, Fillův pokus vykopl z brankové čáry Bílek a Ljevakovićova střela se nevešla mezi tři tyče. I Slavia byla nebezpečná, Grigar s obranou však odolávali.

To už bylo na výsledkové tabuli od deváté minuty příznivé skóre pro Slavii. Orel nejprve Vondráškovo zabránění gólové šanci viděl jako bezproblémové, za několik sekund si ale situaci přehodnotil a nařídil za domnělou Vondráškovu ruku pokutový kop.

Tepličtí se z šoku chvíli oklepávali, ve druhém poločase už ale předváděli fotbal, kterým se prezentovali na jaře. Ve vyložených šancích se objevili Červenka, Jeřábek a Vaněček, Laštůvka ale míč ze své sítě lovit nemusel.

V příštím kole hrají Teplice doma s Duklou, výkop je naplánovaný na sobotu 5. srpna v 17 hodin.