Branky: 16. a 51. Škoda – 31. Kukec, 86. Táborský.
ČK: 90.+3 Soungole (všichni Teplice).
Diváci: 6157.

Pavlenka - Bořil, Bílek, Deli, Jablonský - Mihalík (88. Kenija), Souček, Hušbauer, Zmrhal - Železník (37. Barák) - Škoda (81. Mešanovič). Trenér: Uhrin ml.

Grigar - Hora, Lüftner, Jeřábek (85. Táborský), Krob - Kodeš, Ljevakovič - Fillo, Vachoušek, Kukec (79. Chukwuma, 90. Soungole) - Potočný. Trenér: Vavruška.

V 26. Kole Synot ligy Teplice vyválčily cennou remízu v pražském Edenu. Se Slavií remizovaly 2:2, když vyrovnávající trefu obstaral v 87. minutě střídající žolík Ivo Táborský. Žlutomodří museli ještě přečkat 93. minutu, v níž kopal domácí Hušbauer pokutový kop. Brankář sklářů Tomáš Grigar ale jeho pokus lapil a hosté se vraceli na Stínadla s bodem.

Slavia se na svém stadionu ujala po čtvrt hodině hry vedení: Mihalíkův přesný centr zúročil těžko chytatelnou hlavičkou Škoda. Teplice odpověděly zvýšenou aktivitou a v 31. minutě byly odměněny. To se Krob prodral do vápna domácích a na zadní tyči číhal Kukec. Zimní posila sklářů ve skluzu dopravila balón do sítě a bylo srovnáno.

V dresu Pražanů byl nejnebezpečnější Milan Škoda. Poté, co se několikrát hlavou zastřeloval vedle, šest minut po přestávce cílil přesně. Žlutomodří opět prohrávali, znovu ale nesložili zbraně a usilovali o vyrovnání. Tři minuty před koncem se dočkali. Po levé straně utekl aktivní Fillo, předložil míč do ideální střelecké pozice Ivo Táborskému, který byl na hřišti dvě minuty. Bývalý hráč sešívaných neměl s překonáním Pavlenky sebemenší problém – 2:2!

Slavia vrhla všechny síly do útoku a v nastavení vybojovala standardní situaci. Ljevaković při ní okatě stál Bílka a sudí Houdek bez váhání ukázal na značku pokutového kopu. Hušbauerovu střelu Grigar bravurně zneškodnil.

Tepličtí tak zvýšili svůj náskok na patnáctou Olomouc čtyři kola před koncem na sedm bodů. V neděli od 17 hodin na Stínadlech přivítají v prestižním duelu Spartu.

Ohlasy trenérů

Dušan Uhrin ml. (trenér Slavie): „Nejsem spokojený, protože jsme utkání měli zvládnout líp. Pořád jsme vedli, zbytečně jsme si to zkomplikovali a ještě jsme v 95. minutě nedali penaltu. V prvním poločase jsme měli tutové šance, které jsme měli proměnit. Někteří hráči hráli první půli velice podprůměrně, s nimi si to musím vyřídit. Při druhém inkasovaném gólu jsme udělali hroznou hrubku, že jsme balon nedali do území, kde by nám nehrozilo nebezpečí. Hušbauer hraje to, co od něj chci, bohužel nedal penaltu. Jedeme dál, nedá se nic dělat. Sice jsem hodně nespokojený, takováhle utkání musíme zvládat. Ale máme před sebou ještě čtyři kola a hrajeme o hodně. Myslím, že čtvrté místo je ztracené, to už nedotáhneme. Bojujeme o to, abychom zůstali pátí. Uvidíme, jak to bude s pohárem.“
David Vavruška (trenér Teplic): „Věděli jsme, že tady můžeme i prohrávat, chtěli jsme být odolní a soupeře i překvapit aktivní hrou. Myslím, že z větší části utkání se nám to dařilo. Vždy jsme dobře zareagovali na inkasované branky, nepoložily nás, což se nám občas stává. Naopak jsme poté výkon ještě zvedli. Odehrát takovéhle utkání na Slavii, to se nemáme za co stydět. V naší situaci je ten bod zlatý, to je, jako kdybychom tu vyhráli. Máme na co navazovat. Horší je, co se stalo v 93. minutě. S tím souhlasit nemůžu. Tyhle věci nás sráží, nebudu to přecházet. Bavíme se o odolnosti týmu, a když jsme utkání svou vůlí a pracovitostí uhráli na přijatelnou remízu, tak prostě řešíme poslední nákop před bránu zkratovitě. Chování Soungoleho je pro mě také nepřijatelné.“