Teplice - Jablonec 3:2 (1:2)

FK Teplice
7. kolo, FORTUNA:LIGA,
FK Teplice FK Jablonec
3:2 (1:2)

Branky: 8. Urbanec, 63. Žák, 66. Gning - 18. Chramosta, 40. Martinec.
ŽK: 45+3. Hybš - 21. Jovović, 34. Polidar.
ČK: 76. Malinský, 90. Jovović.
Rozhodčí: Klíma - Hrabovský, Vyhnanovský (Ulrich).
VAR, AVAR: Neuberg, Míka.
Diváci: 2223.

Team logo

FK Teplice

Mucha - Vondrášek, Knapík, Hybš - Hyčka (61. Shejbal), Kučera, Křišťan (46. Jukl), Urbanec - Trubač (90. Kodad) - Gning (86. Dramé), Fila (46. Žák).
Team logo

FK Jablonec

Hanuš - Surzyn, Martinec, Heidenreich, Polidar - Hübschman (70. Ikaunieks) - Jovović, Houska, Šulc, Souček (70. Malinský) - Chramosta (63. Chramosta).

Komentář k zápasu

Trenér Jiří Jarošík v dalším domácím zápase proti Jablonci hned využil nováčka v týmu Daniela Filu, který v pátek přišel na hostování ze Slavie a vytvořil útočné duo s Abdallahem Gningem. Doprostřed zálohy se vysunul Tomáš Kučera a na středního stopera se po pauze vynucené nemocí vrátil Jan Knapík.

Teplice se v utkání dostaly brzy do vedení, když Trubač posunul míč do křídla na Hyčku, který centrem našel přesně nabíhajícího Urbance a ten hlavičku poslal mimo dosah brankáře Hanuše. Vyrovnání ovšem také netrvalo dlouho, když se po závaru v šestnáctce a těsně před ní dostal míč až k Chamostovi, který v pádu tečoval míč mimo Muchův dosah a srovnal v 18. minutě. Ještě do poločasu dokázal Jablonec skóre otočit, když Martinec na zadní tyči dokázal dostat hlavou míč za záda Muchy. Navíc mohlo být ještě hůř, protože v nastaveném čase se prosadil Hübschman, naštěstí však jen z ofsajdové pozice.

Do druhého poločasu udělal trenér Jiří Jarošík dvě změny, v kabině zůstali Fila s Křišťanem a místo nich šli do hry Žák a Jukl. Poločasový průvan v teplické týmu jako by zafungoval a domácí se hrnuli za vyrovnáním. To přišlo v 63. minutě, když se standardní situace Trubače dostala od Gninga k Žákovi a ten se štěstím procpal míč do sítě. O tři minuty později navíc bylo ještě lépe, Jukl vysunul do vápna Gninga, ten nekompromisní ranou pod břevno otočil skóre a připsal si druhou ligovou branku v kariéře. Čtvrhodiny před koncem pak Malinský dojel brankáře Muchu a dle posledních nastolených trendů viděl ihned červenou kartu, takže žlutomodří dohrávali proti deseti. V samotném závěru mohl ještě navýšit skóre Kučera, jehož tvrdá rána letěla těsně nad branku. Hned vzápětí pak došlo také na druhé vyloučení, když Jovović viděl druhou žlutou kartu a také červenou kartu. Pak už tepličtí hráči dovedli zápas do vítězného konce a po velkém obratu si připsali do tabulky tři body.