19.kolo | 19.12.2021 | AGC Aréna Na Stínadlech
FK Teplice - FK Mladá Boleslav
0:1

Teplice - Mladá Boleslav 0:1 (0:1)

19.12.2021 | Redakce

Teplický tým vstoupil do posledního zápasu v roce 2021 se dvěma změnami v sestavě, Chlumeckého nahradil v obraně Mareček, na hrotu útoku pak vyběhl místo Ledeckého Succar.

Komentář

Tepličtí hráči chtěli navázat na předchozí dvě výhry z domácího klání se Zlínem a z Jablonce. První střelecký pokus zaznamenal v 9. minutě Fortelný, který zpoza vápna jen provětral rukavice Jana Šedy. Po chybě Jukla pak na druhé straně pálil vedle Škoda. Do velké šance se po přímém kopu dostal i Vondrášek, jenže už při předchozí Succarově hlavičce byl máván ofsajd. Skóre tak otevřel až ve 38. minutě Ladra, který využil rozestoupení teplických hráčů ve zdi při přímém kopu a nedal Grigarovi šanci.

Po změně stran se hnali domácí alespoň za vyrovnáním a to přišlo v 56. minutě, když krásně přehodil Fortelný Šedu, jenže pomezní rozhodčí odmával ofsajd, následně sice celou situaci dlouho zkoumal VAR, jenže ten verdikt ze hřiště potvrdil. Další příležitost na srovnání měly Teplice v 69. minutě, krátce předtím zahrál jeden z hostujích hráčů rukou, což po přezkumu u videa viděl i hlavní arbitr Batík a nařídil pokutový kop. Ovšem Jan Fortelný s ním naložil trestuhodně a nechal vyniknout hostujícího brankáře. V 79. minutě už to vypadalo na další pokutový kop, když rozhodčí Batík posoudil souboj Rezka s Douděrou za nedovolený a domácí měli kopat další penaltu, ale opět do hry vstoupilo video a tentorkát v neprospěch žlutomodrých.