Teplice - Mladá Boleslav 0:8 (0:6)

N1, FORTUNA:LIGA,
FK Teplice FK Mladá Boleslav
0:8 (0:6)

Branky: 2. Přikryl, 4. a 25. Mešanović, 15. Bucha, 35. z pen. a 45. Komlichenko, 82. a 85. Takács.
ŽK: 33. Žitný, 35. Shejbal, 82. Ljevaković - 13. Bucha, 57. Hájek, 62. Šeda.
ČK: 40. Shejbal.
Rozhodčí: Ardeleanu - Pelikán, Novák.
Diváci: 2107.

Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Krob - Hora, Ljevaković, Kučera, Moulis (32. Hyčka) - Žitný (42. Hošek) - Jindráček (77. Trubač).

FK Mladá Boleslav

Šeda - Křapka, Jugas, Hájek, Fulnek - Wiesner (72. Mareš), Bucha (46. Takács), Hubínek, Přikryl - Mešanovič - Komlichenko (65. Mašek).

V úvodním semifinálovém duelu skupiny o Evropu prohrály Teplice doma na Stínadlech s Mladou Boleslaví ostudně 0:8. O vítězi rozhodl už první poločas, v němž „skláři“ dostali šest branek. Navíc přišli o vyloučeného Shejbala.

Hosté ze středních Čech nastoupili do zápasu bez nemocného Marka Matějovského, Tepličtí neměli k dispozici zraněné Lutse nebo Kuchtu.

Úvod střetnutí „žlutomodrým“ vůbec nevyšel, už na rozhraní první a druhé minuty jim dal gól Mešanovič, o dvě minuty později se trefil Přikryl. Třetí gól dostali domácí hráči poté, co zahrávali standardní situaci, z níž rezultoval brejk tři na nikoho, zakončoval Bucha. Mladá Boleslav měla další šance, musel se činit Grigar, zachránila ho i tyč. Přesto do půle inkasoval ještě třikrát. Teplická obrana a i další formace totiž neměly svůj den. Domácí mužstvo navíc oslabil dvěma žlutými kartami v krátkém rozmezí Shejbal, který se musel pakovat do kabin.

Po obrátce Mladá Boleslav zvonila, přesto dokázala přidat další dva góly, pokaždé se hlavičkou prosadil Takács. Fanoušci si za tuto obrovskou ostudu zaslouží velkou omluvu.

Odveta, která se bude hrát v neděli 12. května v Mladé Boleslavi od 15 hodin, bude už pouhou formalitou…