Branky: 10. Řezníček z pen., 55. Trubač - 37. Dordić, 89. Juřena.
ŽK: 24. Nazarov, 79. Kodeš, 85. Hýbl - 18. Železník.
Poznámka: V 62. minutě Železník neproměnil penaltu, brankář Grigar zneškodnil
Hráno s omezeným počtem diváků.

Grigar - Vondrášek, Čmovš, Kodeš, Hýbl - Žitný (90. D. Černý), Knapík, Nazarov (46. Nazarov), J. Mareš (73. Kučera) - Trubač (77. Moulis) - Jakub Řezníček.

Slezský FC Opava

Fendrich - Harazim, Hnaníček (83. Rychlý), Žídek, Helešic - Jan Řezníček (64. Jursa), Souček (83. Sus), Mondek (64. Zapalač), Dordič - Juřena, Železník (69. Texl).

26. kolo FORTUNA:LIGY nepřineslo Teplicím kýžené vítězství, s Opavou doma pouze remizovaly 2:2. V záchranářském utkání přitom dvakrát vedly, hosté ale pokaždé dokázali srovnat. Trenér Stanislav Hejkal udělal čtyři změny oproti středečnímu duelu na Bohemce, do hry od začátku poslal Hýbla, Žitného, Nazarova a Jakuba Mareše.

V 9. minutě si obhodil Vondrášek Dordiče a sudí Hrubeš ukázal po faulu opavského hráče na značku penaltového puntíku. Míč si postavil Řezníček a “skláři” vedli, penaltu totiž teplický útočník proměnil chladnokrevně. Tepličtí byli aktivní, další příležitosti měli Řezníček a Trubač, postupem času se ale o slovo čím dál více hlásili Slezané. Ve 37. minutě srovnali, když standardní situace vyústila v propadnutí míče až na Nazarovem neuhlídaného Dordiče, který do prázdné brány srovnal.

Deset minut po přestávce kopal Trubač roh a nakonec to byl právě on, kdo trknutím do míče po následném centru Žitného poslal Severočechy znovu do vedení. Za pár minut se kopala druhá penalta zápasu, tentokrát měli její výhodu na své straně Opavští po kontaktu míče s rukou Petra Kodeše. Brankář Tomáš Grigar ale Železníkův pokus vystihl a penaltu chytil!

Na druhé straně mohl zvýšit Řezníček, ale přihrávku od Mareše nedokázal usměrnit mezi dvě tyče a břevno. Opava se snažila o vyrovnání, domácí tým byl až příliš pasivní. Dvě minuty před koncem zahrávali hosté rohový kop, míč se dostal za šestnáctku, odkud se snesl z kopačky Helešice centr na hranici malého a velkého vápna. Ofsajdovou (?) pozici využil Juřena, když Grigar nedokázal centr odvrátit – 2:2. V nervózním závěru ještě viděl žlutou kartu trenér Stanislav Hejkal, kustod Jiří Semerád a po druhé žluté se musel do sprchy předčasně poroučet Kodeš.

Ve středu od 20 hodin hrají Teplice v Praze se Spartou.