Teplice - Opava 3:1 (1:1)

FK Teplice
22. kolo, FORTUNA:LIGA,
FK Teplice Slezský FC Opava
3:1 (1:1)

Branky: 3. Moulis, 62. Kodad - 45. Nešický.
ŽK: 44. Kodad, 65. Jukl - 81. Nešický.
Rozhodčí: Marek - Kříž, Hock (Raplík).
VAR, AVAR: Adámková, Cieslar.
Hráno bez diváků.

Team logo

FK Teplice

Čtvrtečka - Vondrášek, Mazuch, Gabriel, Černý - Jukl, Fortelný (60. Žitný) - Kodad (78. Macej), Trubač (78. Mareček), Moulis (86. Droehnle) - Mareš (86, Řezníček).
Team logo

Slezský FC Opava

Fendrich - Březina, Kulhánek, Žídek - Helešič (34. Kania), Hellebrand (83. Rataj), Nešický, Schafartzik, Mondek (83. Hrabina) - Smola, Čvančara (76. Dedič).

Komentář k zápasu

Sobotní odpoledne na Stínadlech patřilo duelu 22. kola FORTUNA:LIGY mezi Teplicemi a Opavou. Tento záchranářský souboj byl pro oba týmy velmi důležitý. Trenér Radim Kučera nemohl pro zranění či nemoc využít Heidenreicha, Shejbala, Radostu, Ljevakoviće nebo Knapíka, pro karty pak Kučeru.

Vstup do zápasu nemohl být ze strany Teplic lepší, Moulis tečoval centr Trubače a míč zapadl přesně k tyči. Vzápětí se dostal Moulis do velmi dobrého úniku, ale zamířil tentokrát nad branku. Další velmi dobrou šanci měl Fortelný, který z hranice šestnáctky však trefil jen místo, kde stál Fendrich.

Na druhé straně zahrozil ve 32. minutě zblízka Smola, ovšem pálil jen nad branku. Agilní Moulis měl další šanci o minutu později, na kraji vápna napřáhl a trefil břevno hostující branky. Ve festivalu neproměněných šancí pokračoval pět minut před přestávkou Trubač, který z pozice blízko značky pokutového kopu zamířil mimo. Fotbalová štěstěna se tak přiklonila na stranu Opavy, dlouhý aut Žídka prodloužil hlavou Smola, Moulis neuhlídal na zadní tyči Nešického a bylo srovnáno.

Po změně stran ovšem měli znovu brzy velkou šanci Teplice, Kodad našel přízemním centrem Trubače, jenže ten znovu mířil mimo, tentokrát nad branku. Teplice jakoby si vzpomněly na podzimní zápas v Opavě, kde se jim také nedařilo proměňovat obrovské šance, dokládaly to i příležitosti Gabriela, který hlavičkoval jen do náruče Fendricha, a Moulise, jenž po centru Mareše pálil nad.

A tak musel přijít fenomén posledních dnů - Ladislav Kodad. Po tom, co si odbyl soutěžní premiéru v základní sestavě áčka ve středu s Brnem a okořenil ji také vstřelenou brankou, tak v sobotu odpoledne na něj zamířil v 62. minutě vysoký centr Moulise a přesnou hlavičkou přidal také první ligovou branku. Osm minut před koncem pak dostal skvělý míč od Žitného Mareš, pláchl Březinovi a navýšil vedení na dvě branky. Žlutomodří tak zvládli důležité utkání v boji o záchranu a posledním dvěma příčkám se vzdálili již na deset bodů, důležité bude utéct ještě třetím týmu.