Branky: 8. z pen. a 36. Hora, 84. Kuchta - 44. Žídek, 88. Juřena.
ŽK: 25. Ljevaković, 43. Shejbal, 45. Jeřábek, 72. Vondrášek, 83. Kuchta, 90. Hora, 90. Trubač - 32. Helebrand.
Diváci: 2891

Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Shejbal, Krob - Hora, Ljevaković (73. Hošek), Kučera, Moulis - Žitný (54. Kuchta) - Jindráček (67. Trubač).

Slezský FC Opava

Šrom - Helebrand (46. Schaffartzik), Simerský, Svozil, Žídek – Zavadil, Řezníček (79. Juřena) – Jurečka, Janetzký, Stáňa (57. Zapaláč) – Smola.

Teplice v bitvě o desáté místo pokořily tabulkového souseda z Opavy a velebí tři cenné body. V 23. kole FORTUNA LIGY vyhrály 3:2, dvakrát se trefil Hora, svou první branku v dresu „sklář“ vstřelil Kuchta.

Na Stínadlech viděli fanoušci od začátku velký tlak Teplic, který byl také korunován zaslouženou úvodní trefou. Po faulu na Moulise si postavil míč Hora a bylo to 1:0. Poté začala hrát i Opava, do šancí se ale nedostávala. Druhý políček jí uštědřil po přetaženém centru na zadní ty opět Hora. Na rozdíl tří branek mohl zvýšit Žitný, s šancí ale nenaložil ideálně. Trest přišel záhy, na konci první půle snížil Žídek a hosté ze Slezska byli zpět ve hře.

Po obrátce bezmála tři tisícovky diváků viděly strhující podívanou, zápas postupně vygradoval do neuvěřitelných obrátek. Opavští toužili po vyrovnání, domácí dokonce odvraceli Jeřábkem míč z brankové čáry. Hosté měli i další šance, blýskalo se také na druhé straně. „Žlutomodří“ však se svými příležitostmi naložili špatně, až devět minut před koncem se trefil střídající Kuchta. Stejný hráč mohl dát o chvíli později pojišťovací branku, místo ní ale Opava vstřelila kontaktní gól, po kterém následoval její velký tlak. Teplice ho s velkým štěstím přečkaly a mohly slavit zisk veledůležitých tří bodů.