Teplice - Ostrava 1:0 (0:0)

8. kolo, Synot liga,
FK Teplice FC Baník Ostrava
1:0 (0:0)

Branka: 79. Jablonský Rozhodčí: Houdek - Moláček, Hrabovský. ŽK: Breite, Lüftner (TEP) - Ježdík, Narh, Pavlenka, Kukec (OVA).

Grigar - Hora, Lüftner, D. Jablonský, Krob - Vondrášek, Breite, Vachoušek (90.+2 Matula), Fillo - Bratanovič (88. Kapolongo), Potočný (75. Kodeš). Trenér: Vavruška.

FC Baník Ostrava

Pavlenka - M. Dostál, Kaša, Machovec, Holzer - Mondek (62. M. Červenka), Lásik, Kukec, Ježdík, De Azevedo (71. Engelmann) - Narh (84. Kouřil). Trenér: Korytář.

Tepličtí vstoupili do zápasu s Baníkem Ostrava bez Admira Ljevakovič, kterého do hry nepustilo svalové zranění. Na postu defenzivního záložníka ho tak musel nahradit Radim Breite, na jehož místo se zase přesunul Martin Fillo. Levý kraj zálohy tak obsadil Roman Potočný a v útoku dostal poprvé v této ligové sezóně šanci od začátku Elvis Bratanovič.

Tepličtí vlétli do zápasu aktivněji, už v 5. minutě hlavičkoval osamocený Potočný po rohu Kroba, jenže těsně minul branku. Podobně si počínal i o deset minut později Bratanovič z hranice vápna, vzápět se pak do šance přiřítil Hora, ale jeho pro změnu vychytal Pavlenka. Poté se šance na delší dobu odmlčely, ale v 39. minutě pálil Bratanovič po přiťuknutí od Vachouška a trefil břevno. Žlutomodří tak byli v první půli jasně lepším týmem, jenže do kabin se šlo za stavu 0:0.

I ve druhém poločase byly Teplice lepším týmem a hnaly se do útoku, jenže branke ne a ne přijít, Fillo v 50. minutě z výborné pozice přestřelil, Bratanovič po hodině hry sice branku vstřelil, jenže pro ofsajd nebyla uznána. V 69. minutě zahrozili po rohovém kopu Vachoušek a také Potočný, jenže pokus prvně jmenovaného zblokovala obrana a druhou střelu chytil Pavlenka. Avšak ani výborný Pavlenka už v 80. minutě nestačil na střelu Davida Jablonského, který poslal Teplice po odražené standardce do vedení. Tato branka nakonec byla rozhodující a díky ní si tepličtí zaslouženě pripsali tři branky.