9.kolo | 29.11.2020 | AGC Aréna Na Stínadlech
FK Teplice - AC Sparta Praha

Teplice - Sparta Praha 0:1 (0:0)

29.11.2020 | Redakce

Teplický tým, nad kterým visel damoklův meč v podobě odvolání trenéra, přivítal v neděli v podvečer na Stínadlech pražskou Spartu. Žlutomodří nastoupili s černými páskami na počest Zbyňka Záveského, bývalého hráče a kustoda mládeže FK Teplice. Kromě absencí z minulého týdne se navíc u několika hráčů objevily také pozitivní testy na COVID-19, chyběli tak Grigar, Plachý, Heidenreich, Hyčka, Knapík, Vukadinović, Řezníček a z důvody dohody klubů také Fortelný a Kozák. Do sestavy se naopak vrátil kapitán Admir Ljevaković, jenž zaujal pozici uprostřed obranné trojice.

Hned od úvodu zápasu Sparta ukazovala, kdo je na hřišti favoritem, už ve druhé miutě trefil Juliš tyč a odražený míč šel od Němečka naroh. Další šance měli také Vindheim nebo Karlsson, kterého vychytal jistý Němeček. Další rána do teplického vazu přišla po půlhodině hry, kdy ze hřiště odkulhal Lukáš Mareček, na pravý kraj tříčlenné obrany se postavil křídelník David Černý a na halvbeka přišel na hřiště Matěj Radosta. Závěr první půle však žlutomodří i přes tento hendkep zvádli dobře.

Po změně stran visel otazník také nad pokračování Shejbala, kterého trápily drobé zdravotní potíže, ale i přesto se snažil na hřišti vydržet. Obrovskou šanci měl hned v úvodu druhé půle Juliš, kterého vychytal skvěle Luděk Němeček. Ten byl však bohužel krátký na střelu Juliše, kterého před prázdnou brankou našel Moberg Karlsson. V závěru zápasu se tepličtí hráči přeci jen dostali také do útoku, nejprve se dožadovali penalty po ruce Plechatého po centru Mareše a vzápětí pálil těsně mimo také Žitný. Jenže žádná z šancí se neujala, utkání tak skončilo prohrou Teplic v poměru 0:1.