Teplice - Sparta Praha 0:3 (0:0)

FK Teplice
28. kolo, FORTUNA:LIGA,
FK Teplice AC Sparta Praha
0:3 (0:0)

Branky: 47. a 65. Čvančara, 58. Vitík.
ŽK: 53. Tijani - 75. Höjer.
Rozhodčí: Machálek - Paták, Vodrážka (Orel).
VAR, AVAR: Ondráš, Podaný.
Diváci: 10063.

Team logo

FK Teplice

Grigar - Kučera, Tijani, Vondrášek - Hyčka, Knapík, Mareček (68. Nsunzu), Boljević (50. Prošek) - Trubač, Žitný (50. Kodad) - Žák (78. Ledecký).
Team logo

AC Sparta Praha

Holec – Wiesner, Vitík, Hancko, Höjer – Sáček (86. Pavelka), Krejčí ml. – Pešek (64. Haraslín), Dočkal (73. Karabec), Hložek (86. Krejčí st.) – Čvančara (73. Pulkrab).

Komentář k zápasu

Teplický tým přivítal ve šlágru 28. kola FORTUNA:LIGY pražskou Spartou a před výtečnou návštěvou chtěli jedno z pražských "S" obrat o důležité body. Kvůli dohodě klubů nemohli naskočit Fortelný a Sejk, pro zranění pak Shejbal, Mazuch a Jukl.

První velkou šanci měl v zápase teplický tým, když Trubač posadil přímý kop na hlavu Vondráška a ten řádně protáhl Holce v brance Sparty. Další příležitost měl Kučera po rohu, jenže ten mířil mimo. Sparta si velkou příležitost nechala až na úplný závěr poločasu, když Grgara prověřil tvrdou ranou Hložek.

Po změně stran už se ovšam klub z Letné dokázal prosadil, síť rozvlnil Čvančara, jehož střelu bohužel tečoval do vlastní sítě Vondrášek. Na druhé straně to z dálky zkusil Žák, ale hostující brankář míč bez problému lapil. Místo toho tak skórovala opět Sparta, rozehrála roh na krátko, Dočkal posadil míč na halvu Vitíka a ten zvýšil. A aby toho nebylo málo, tak třetí branku brzy přidal Čvančara. Čtvrthodiny před koncem se k zajímavé střele propracoval Trubač, hostující brankář však míč lapil do rukavic. Na konci ještě odpískal rozhodčí Machálek penaltu pro Spartu, ale pro ofsajd Pulkraba ji na základě VARu následně odvolal. Zápas tak skončil výsledkem 0:3.