13.kolo | 20.10.2019 | AGC Aréna Na Stínadlech
FK Teplice - AC Sparta Praha
1:1

Teplice - Sparta Praha 1:1 (0:0)

20.10.2019 | Redakce

V 13. kole FORTUNA:LIGY remizovaly Teplice s pražskou Spartou v elektrizující atmosféře více než dvanácti tisícovkami zaplněných Stínadel 1:1. V 68. minutě poslal Pražany do vedení Kaya, v poslední minutě pak srovnal kolenem Jakub Řezníček.

Komentář

Trenér Teplic Stanislav Hejkal vsadil opět na systém se třemi stopery v řadě, Sparta ale měla žlutomodré dokonale přečtené, proto je v první půli přehrávala. Zároveň si vytvářela šance, které však nedokázala proměnit. Ve 30. minutě Kozák ve skluzu těsně minul. V nastavení první půle pak spálil loženku Kanga.

Tepličtí za prvních 45 minut ohrozili branku Sparty minimálně.
Po obrátce byli Pražané nadále aktivní, Skláři už ale nebyli tak pasivní a i míč měl častěji na své kopačce než v prvním poločase. V 53. minutě chtěla Stínadla penaltu. Moulis si obhazoval Hložka a míč spadl na jeho ruku. Sudí Machálek ale po poradě s VAR pokutový kop nepískal. Chvíli poté pálil nádherně Kodeš, avšak Heča vytáhl famózní zákrok; konečky prstů míč vytáhl na tyč.

V 68. minutě míč po rohu Sparty propadl ke Kayovi, který ho usměrnil do branky. Frýdek ale při souboji ve vápně fauloval Grigara, což Tepličtí reklamovali, avšak ani tentokrát VAR nerozhodl v jejich prospěch. Machálek gól uznal a Sparta vedla.

V posledních minutách si žlutomodří vytvořili velký tlak, který v 90. minutě korunoval vyrovnávající brankou Řezníčka. Po rohu Moulise se pokusil zakončit Vondrášek, míč se dostal právě k teplickému útočníkovi, který ho za Hečova záda dopravil kolenem. A bylo zaslouženě vyrovnáno. V nastavení mohl ještě strhnout vedení na stranu Sparty Tetteh, ale Grigar ho vychytal.

Fotogalerie
O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů