Teplice - Zlín 2:1 (1:1)

19. kolo, FORTUNA:LIGA,
FK Teplice FC Zlín
2:1 (1:1)

Branky: 30. Moulis, 65. Hora - 39. Vyhnal.
ŽK: 20. Ljevaković - 18. Gajić, 45. Vyhnal.
Rozhodčí: Nenadál - Černý, Leška.
Diváci: 1543.

Team logo

FK Teplice

Grigar - Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob - Hora (88. Čmovš), Ljevaković, Kučera, Moulis (81. Hošek) - Trubač (70. Hyčka) - Jindráček.
Team logo

FC Zlín

Dostál - Bačo (40. Hronek), Buchta, Gajič - Hnaníček (86. Jakubov), Podio, Jiráček, Bartošák - Vyhnal, Beauguel, Poznar (79. Železník).

Komentář k zápasu

Parádní závěr podzimu Teplice v sobotu odpoledne vyšperkovaly výhrou nad šestým Zlínem. O tři body se svými góly zasloužili Moulis a Hora.

„Skláři“ nemohli do hry nasadit nemocného Vaněčka, v útoku tak byl stejně jako na Spartě Jindráček, kterého měli za úkol co nejvíce podporovat záložníci.

A to se jim dařilo, Teplice byly od začátku zápasu aktivnějším celkem. Postupem času si vypracovávaly celou řadu dobrých příležitostí. Trubač a další je spálili, ale Moulis se ve 30. minutě nemýlil, podobně jako na Letné skóroval z ostrého úhlu levou nohou. O devět minut později ale Teplické zmrazil hlavičkující Vyhnal. Vyrovnávající branka domácí celek trošku utlumila.

Ve druhém poločase se na měkkém terénu odehrával hlavně boj. Vítězný gól obstaral centrující Krob a ve skluzu pohotově střílející Hora. To se psala 65. minuta duelu. Zlínští na zvrat neměli sílu ani kvalitu, v závěr utkání „žlutomodří“ další tři body uhájili a v kabině si mohli společně zazpívat tradiční „Vysoký jalovec“.

Svěřenci trenéra Stanislava Hejkala ze tří posledních podzimních duelů získali plný počet bodů a na šestý Zlín ztrácejí pět bodů.