Memoriál Tomáše Kameníka

Tradiční turnaj

pro žáky věkové kategorie U14

"MEMORIÁL TOMÁŠE KAMENÍKA"

Tradiční žákovský turnaj Memoriál Tomáše Kameníka se koná jako každoroční vzpomínka na jedinečný brankářský talent, kterého ve 20-ti letech zdolala zákeřná nemoc.

T o m á š   K a m e n í k

26.11.1967 - 13.12.1987

Tomáš Kameník se narodil 26.listopadu 1967 v Teplicích. Zde také absolvoval osmiletou základní školu a následně i čtyřletou Střední průmyslovou školu strojní.

Sportovní kariéru započal jako malý žáček v brance teplických Sklářů, aby se postupně ve žlutomodrém dresu propracoval až do B - týmu dospělých.

Jako devatenáctiletý si odešel plnit tehdejší povinnou základní vojenskou službu do Tábora, kde prošel výběrem. Nakonec byl vybrán do Dukly Tachov, kde bohužel po půlročním působení onemocněl.

Jeho krutou diagnózou byla rakovina lymfatických uzlin, která necelý měsíc po jeho dvacátých narozeninách 13.prosince 1987 ukončila jeho mladý život.

Ceny nejlepším hráčům a týmům Memoriálu Tomáše Kameníka na hlavní hrací ploše AGC ARÉNY každoročně předává otec Tomáše Kameníka, pan Václav Kameník, vždy společně s šéftrenérem a sekretářem mládeže Fotbalového klubu Teplice a samozřejmě také nechybí vybraní hráči ligového A mužstva teplických Sklářů.

MEMORIÁL TOMÁŠE KAMENÍKA 2022

Aktuálně - úterý 16.08.2022:

Ve středu 17. 8. bude v areálu stadionu na teplických Stínadlech úvodním zápasem v 9:00 hodin zahájen 34.ročník Memoriálu Tomáše Kameníka.

Tradiční žákovský turnaj pro hráče věkové kategorie U14 se koná jako každoroční vzpomínka na Tomáše Kameníka, jedinečný brankářský talent, kterého ve 20-ti letech zdolala zákeřná nemoc.

Ceny nejlepším hráčům a týmům Memoriálu Tomáše Kameníka na hlavní hrací ploše AGC ARÉNY každoročně předává otec Tomáše Kameníka, pan Václav Kameník, vždy společně s šéftrenérem a sekretářem mládeže Fotbalového klubu Teplice a samozřejmě také nechybí vybraní hráči ligového A mužstva teplických Sklářů.

Z důvodu pondělního odhlášení mužstva AC Sparta Praha bude turnaj odehrán v novém hracím systému každý s každým s hrací dobou 2 x 15 minut. Kompletní propozice turnaje najdete ZDE.

ČASOVÝ POŘAD A ROZLOSOVÁNÍ TURNAJE

MEMORIÁL TOMÁŠE KAMENÍKA 2022