• OUT 70 min. PROCHÁZKA Dominik (11)  -  IN 70 min. GORNICKÝ Vojtěch (19).

•  35 min. BERÁNEK Marek (Teplice),
  •  76 min. ŽEŽULKA Ondřej (Žižkov),
  •  80 min. BAZAL Josef (Žižkov).

" V 19.kole ČFL hostil B-tým Sklářů na UMT stadionu Na Stínadlech suverénního lídra tabulky, tým FK Viktoria Žižkov.

Favorizovaný Žizkov vstoupil do utkání lépe, když v 11.minutě otevřel skóre po závaru v teplické šestnáctce nejlepší střelec třetí ligy Voltr – 0:1. Hosté se ale z vedení neradovali dlouho, když v 17.minutě po přihrávce Mohameda Yassera doslova propálil debutujícího brankáře Slaninu teplický Dominik Procházka – 1:1. Ve 20.minutě mohl Viktorii poslat opět do vedení Prošek, ale jeho gólovou hlavičku skvěle zlikvidoval Luděk Němeček. Ve 31.minutě už šli do vedení domácí, když dlouhý aut kapitána Jakuba Hory skončil na kopačkách Daniela Fily, který ho bez váhání okamžitě uklidil za záda brankáře Slaniny – 2:1. Ve 42.minutě mohli jít Skláři do dvoubrankového vedení. Mohamed Yasser ve vápně Žižkova parádně tečoval střílený centr z levé strany a brankář Slanina jen s vypětím všech sil a konečky prstů zabránil třetí brance v síti Viktorie. A když už to vypadalo, že se do kabin půjde za stavu 2:1 pro Teplice, chtěl Bazalův centr z pravé strany na svých prsou ztlumit pro svého brankáře Tomáš Vondrášek, ale míč k překvapení všech přítomných skončil na zády bezmocného Němečka – 2:2.

Skláři šli do druhého poločasu s odhodláním, že je nešťastná vyrovnávací branka v samotném závěru první půle nezlomí a že to budou právě oni, kteří svou aktivitou vstřelí rozdílovou branku. To se málem podařilo Láďovi Jamrichovi, který v 55.minutě svou dělovkou z levé strany prostřelil vše co mu stálo v cestě vyjma brankáře Slaniny. Ten musel předvést zákrok utkání, aby domácí nešli do vedení. O několik málo desítek vteřin později ale na druhé straně udeřilo. Po centru Bazala Proškovu střelu stačil ještě Luděk Němeček reflexivně vyrazit, ale na dorážku pohotového Treglera již nestačil – 2:3. Tlak Sklářů vedoucí branka Žižkova na pár minut sice otupila, ale i potom se přes nepříznivý vývoj skóre domácí stále snažili alespoň o vyrovnání. Hra se přelévala z jedná strany na druhou a šance střídala šanci. Žižkov ale nakonec dokázal své těsné vedení až do závěrečného hvizdu rozhodčího Řeháčka uhájit a tak i nadále zůstává v jarní části ČFL stoprocentní. "

" Jsem hrdý na svůj tým za to, jakým způsobem se dnes postavil suverénnímu Žižkovu. Kluci dokázali nepovedené utkání v Mladé Boleslavi hodit za hlavu a dnes nám chybělo k zisku bodů proti lídrovi tabulky jen velmi málo. Viktoria se sice prezentovala velmi dobrým výkonem, ale i my jsem měli v utkání pasáže, kdy jsme hosty přehrávali a o vyrovnání jsme tak bojovali až do samotného závěru.

Poděkovat bych chtěl také všem přítomným fanouškům, kteří dnes vytvořili oběma týmům parádní kulisu a pomohli tak výrazným způsobem k vysokého úrovni dnešního zajímavého duelu.

Štvalo mě a zároveň i mrzelo vidět v kabině zdrcené a zklamané hráče, kteří dnes na hřišti nechali srdce. Bohužel takový je ale fotbal, krásný a zároveň i krutý. Absolutně se ale nemáme za co stydět a musíme mít hlavy nahoře.

Kluci dnešním výkonem rozhodně nezklamali a myslím, že se máme od čeho odrazit do dalšího náročného týdne na jehož konci nás čeká v sobotu 1.dubna další náročné utkání v podobě regionálního derby na hřišti FK Ústí nad Labem. "