David Vaněček: Budeme potřebovat velkou podporu

David Vaněček, aktuálně nejlepší střelec FK Teplice v právě probíhající sezoně, sobotního soupeře „sklářů“ dokonale zná, v Hradci Králové totiž před třemi lety zářil.

Za „votroky“ jsi hrál, jaký to pro tebe v sobotu bude zápas?
Bude zvláštní. V podstatě jsem do Hradce přišel před třemi roky a hned v prvním půlroce se mi povedlo vše, na co jsem sáhl. Bohužel jsem se pak zranil. Teď proti nim nastoupím vůbec poprvé.

Kolik hráčů z tehdejšího kádru znáš?
Spoustu. Dá se říct, že znám celý tým.

Proběhne nějaká hecovačka?
Tím, že mám přítelkyni z Hradce, tak tam trávím dost času, s některými kluky se potkávám. Myslím, že pár SMS proběhne.

To utkání bude pro Teplice hodně důležité, můžou potvrdit čtyři získané body ze hřišť soupeřů.
To bude nejdůležitější – potvrdit je. A když s Hradcem vyhrajeme, tak podzim budeme moct pomalu hodnotit jako povedený.

Co od Hradce můžeme očekávat? Bude potřeba beranidlo na proražení jeho defenzivy?
Myslím si, že v posledním utkání proti Karviné jsme viděli, že Hradec může dostat hodně branek. Bude záležet na tom, jak zápas zvládneme. Bude to čistě jen o nás.

Nečekáš, že by „votroci“ přijeli betonovat?
To si nemyslím. Znám jejich trenéra, ten chce hrát za jakýchkoli podmínek, v lize nebetonuje na Slavii, v Plzni… Myslím, že to určitě nebude měnit ani v Teplicích.

Kteří hráči jsou pro Hradec důležití?
Spoléhá se vzadu na Marka Plašila, uprostřed je Petr Schwarz. To je taková jeho osa.

Pojďme na sobotu pozvat diváky do hlediště.
Určitě budeme potřebovat velkou podporu. Zápas bude opravdu hodně důležitý. Když ho zvládneme, posuneme se tam, kde chceme být. Proto všichni přijďte a podpořte nás!