V případě výjimky pro ligu se bude s Libercem hrát v neděli

Pokud bude FORTUNA:LIZE udělena výjimka pro pořádání této soutěže vládními orgány, tak se rozběhne již o tomto víkendu a žlutomodří by se v neděli střetli s Libercem. "Jak jsme již avizovali, Ligová fotbalová asociace naváže na rozhodnutí Vlády ČR a ve spolupráci s Národní sportovní agenturou budeme žádat o možnost znovu rozeběhnout obě nejvyšší soutěže. Očekáváme, že podmínky, za kterých nám to bude umožněno, se nebudou příliš lišit od těch, které jsme sami interně nastavili v minulých měsících," řekl Dušan Svoboda předseda Ligového výboru LFA, který dnes o restartu soutěží jednal.

Domácí nejvyšší soutěž naváže na svůj předchozí program, pokračovat se tak bude sedmým ligovým kolem. V tom teplický tým přivítá Slovan Liberec, který ve čtvrtek bude hrát další utkání Evropské ligy. Termín vzájemného zápasu tak připadne na neděli, konkrétně na čas 14:00. "Už se na restart moc těšíme, pauza byla dlouhá, takže samozřejmě chceme hrát," říká trenér Stanislav Hejkal. "Jsme připraveni organizaci zápasu kompletně přizpůsobit protokolu opatření LFA, pokud výjimku vládní orgány schválí v následujících dnech," doplňuje kouče tiskový mluvčí Martin Kovařík.