Arsenal Česká Lípa - Teplice B 1:0 (0:0)

3. kolo, Fortuna ČFL B - Česká fotbalová liga,

BRANKA ČESKÉ LÍPY: ● 83´ Filip Jan ( as. Pajkrt Dennis ) - 1:0.

ŽLUTÉ KARTY: 38´ Hajdo Dominik ( Č.Lípa ), 80´ Šimon Matěj ( Č.Lípa ), 86´ Vít Matěj ( Č.Lípa ), 90´+ 2´ Kříž Vojtěch ( Č.Lípa ) - 75´ Korselt Matyáš ( 1.ŽK ) ( Teplice ), 80´ Němeček Luděk ( Teplice ).

ČERVENÉ KARTY: 88´ Korselt Matyáš ( 2.ŽK / ČK ) ( Teplice ).

ROZHODČÍ: Šmat David - Melničuk Vladimír, Talpáš Petr.

DELEGÁT: Koňák Josef.

DIVÁCI: 675.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY:
● Střely na branku 4:3 (2:2,2:1) ● Střely mimo branku 6:5 (4:2,2:3) ● Střely zblokované 4:5 (2:2,2:3) ● Střely CELKEM 14:13 (8:6,6:7) ● Vyložené šance 0:0 (0:0,0:0) ● Rohy 1:8 (0:4,1:4) ● Ofsajdy 2:3 (1:1,1:2) ● Fauly 8:11 (5:7,3:4).

DOMÁCÍ: Král Michal (1) - Bulejko Martin (7), Vít Matěj (8), Kazda Matyáš (10), Baláž Pavel (11), Hajdo Dominik (12), Filip Jan (13) (K), Havel Patrik (16), Brejcha Jaroslav (18), Šimon Matěj (19), Beránek David (77).

STŘÍDALI: ● 56´ IN Ješeta Jiří (4) - 56´ OUT Bulejko Martin (7), ● 72´ IN Kříž Vojtěch (21) - 72´ OUT Havel Patrik (16), ● 77´ IN Pajkrt Dennis (9) - 77´ OUT Kazda Matyáš (10).

PŘIPRAVENI: Valta Lukáš (17), Verner Tadeáš (22), Nosek Michal (24) - Machač Filip (20) (B).

TRENÉŘI: Hradiský Pavel, Štajner Jiří, Šimon Martin.

HOSTÉ: Němeček Luděk (1) - Procházka Domininik (24), Bednár Samuel (29), Kříž Martin (46), Trnovec Michal (47), Bzura Jonáš (48), Sarr Ibrahima (50), Hadinec Milan (51), Vachoušek Matyáš (55) (K), Jamrich Ladislav (57), Lukáš Martin (59).

STŘÍDALI: ● 53´ IN Korsel Matyáš (49) - 53´ OUT Bzura Jonáš (48), ● 62´ IN Emmer Jakub (60) - 62´ OUT Kříž Martin (46), ● 62´ IN Gornický Vojtěch (56) - 62´ OUT Jamrich Ladislav (57).

PŘIPRAVENI: Köstl David (52), Kolář Patrik (53), Hrdlička Pavel (54) - Grümann Jan (31) (B).

TRENÉŘI: Jamrich Ladislav, Novák Jaroslav ml.

V pátek B-tým Sklářů zamířil do Libereckého kraje k břehům řeky Ploučnice, kde odehrál druhé mistrovské utkání nové sezóny Fortuna České fotbalové ligy 2023/24 na přírodním trávníku Městského stadionu v České Lípě proti domácímu Arsenalu za přítomnosti téměř sedmi stovek platících diváků.

Od samotného začátku mohla početná divácká kulisa sledoval bojovný a rychlý fotbal, který se ale po většinu času odehrával mezi šestnáctkami obou dnešních soupeřů. Obrany hrály prim a ofenzivní snažení domácích a také hostů končilo většinou na hranici pokutových území a nebo v rukavicích pozorných brankářů, domácího Michala Krále a nebo hostujícího Luďka Němečka. Do prvních dvou vážnějších příležitostí se dostali domácí a to sice hlavou Kazda a o něco později i Šimon. Tepličtí měli svou největší šanci díky standardní situaci v podobě trestného kopu Dominika Procházky, ale jeho parádní střelu k tyči vyrazil konečky prstů na roh domácí brankář Král.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil a s postupem času bylo jasnější, že tým, kterému se podaří vstřelit branku, s největší pravděpodobností také zvítězí. A to se nakonec podařilo pár minut před koncem domácím, když v 83.minutě na centr Dennise Pajkrta nejvýše vyskočil česko-lipský stoper Jan Filip a hlavou ho poslal na vzdálenější tyč Němečkovi branky, od které se odrazil do teplické sítě – 1:0. I přes snahu hostí si domácí závěr utkání pohlídali a mohli tak oslavit první vítězství v nové sezóně.

Ohlasy trenérů

PAVEL HRADISKÝ, trenér FK Arsenal Česká Lípa:

“První domácí zápas ve třetí lize, skvělí diváci. My jsme zápas odmakali a skvěle odbojovali. Soupeř to byl těžký a hlavně byl mladý, běhavý. My jsme se na to připravovali celý týden. Hráli jsme, to co jsme chtěli a v závěru jsme byli odměněni gólovou standardkou, díky které jsme zvítězili 1:0.“

LADISLAV JAMRICH, trenér FK Teplice B:

“Celý týden jsme tvrdě pracovali a cítil jsem z týmu víru a odhodlání v České Lípě uspět. Zároveň jsme ale věděli, že domácí po dvou úvodních porážkách udělají vše, aby tři body zůstali doma. Věřili jsme, že díky tomu budou pod větším tlakem a chtěli jsme tento fakt využít ve svůj prospěch. Náš pohyb i naše hra měla sice slušné parametry, ale bohužel jsme hráli jen po soupeřovu šestnáctku a to na vítězství nemohlo v žádném případě stačit. Domácí nakonec prokázali o něco větší bojovnost a touhu po vítězství, a proto byli odměněni vítěznou brankou v 83.minutě po hlavičce kapitána Jana Filipa.“

Fotogalerie: autor J. Marek ( FK Arsenal Česká Lípa ).