SK Sparta Kolín
4. kolo, Fortuna ČFL B - Česká fotbalová liga,
SK Sparta Kolín FK Teplice
1:1

BRANKA KOLÍNA: ● 56´ Veselý Dominik ( as1. Milec Václav, as2. Hakl František ) - 1:1.

BRANKA TEPLIC: ● 14´ Trnovec Michal ( as1. Procházka Dominik, as2. Emmer Jakub ) - 0:1.

ŽLUTÉ KARTY: 75´ Trýzna Jakub ( Kolín ) - 55´ Sarr Ibrahima ( Teplice ), 70´ Trnovec Michal ( Teplice ), 77´ Lukáš Martin ( Teplice ).

ROZHODČÍ: Nenadál Martin - Vojtěch Lukáš, Kotalík Petr.

DELEGÁT: Filip Jan.

DIVÁCI: 150.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY:
● Střely na branku 9:7 (3:4,6:3) ● Střely mimo branku 6:7 (3:5,3:2) ● Střely zblokované 5:5 (2:2,3:3) ● Střely CELKEM 20:19 (8:11,12:8) ● Vyložené šance 4:4 (0:3,4:1) ● Rohy 8:4 (3:1,5:3) ● Ofsajdy 1:4 (0:1,1:3) ● Fauly 9:12 (5:3,4:9).

DOMÁCÍ: Tůma Jakub (19) - Štancl Martin (3), Hakl František (6), Veselý Dominik (7), Breda David (8), Vondráček Jiří (10) (K), Jaroš Daniel (14), Čapek Pavel (15), Trýzna Jakub (21), Milec Václav (24), Soběslav Ondřej (28) .

STŘÍDALI: ● 46´ IN Sodoma Jiří (11) - 46´ OUT Jaroš Daniel (14), ● 68´ IN Snížek Michal (17) - 68´ OUT Vondráček Jiří (10) (K), ● 83´ IN Slavík Jakub (12) - 83´ OUT Kneifel Jonáš (21).

PŘIPRAVENI: Slavík Václav (5), Sodoma Ondřej (9), Koutský Petr (12), Drobnyi Danyil (13) - Přibyl Roman (30) (B).

TRENÉŘI: Pavlík Petr, Vondráček Jiří, Dvořák Pavel.

HOSTÉ: Němeček Luděk (1) - Havelka Filip (11), Procházka Domininik (24), Bednár Samuel (29), Dramé Soufiane (44), Trnovec Michal (47), Sarr Ibrahima (50), Hadinec Milan (51), Vachoušek Matyáš (55) (K), Lukáš Martin (59), Emmer David (60).

STŘÍDALI: ● 68´ IN Bzura Jonáš (48) - 68´ OUT Emmer Jakub (60), ● 75´ IN Kolář Patrik (53) - 75´ OUT Trnovec Michal (47), ● 75´ IN Jamrich Ladislav (57) - 75´ OUT Vachoušek Matyáš (55) (K), 84´ IN Hrdlička Pavel (54) - 84´ OUT Procházka Dominik (24), 84´ IN Gornický Vojtěch (56) - 84´ OUT Bednár Samuel (29) .

PŘIPRAVENI: Korselt Matyáš (49) - Grümann Jan (31) (B).

TRENÉŘI: Jamrich Ladislav, Novák Jaroslav ml.

V sobotu 26. 8. zamířil B-tým Sklářů na východ Středočeského kraje k břehům řeky Labe do okresního města Kolín, kde se již dopoledne od 10:00 ve fotbalovém areálu v Borkách utkal v mistrovském utkání 4.kola FORTUNA ČESKÉ FOTBALOVÉ LIGY s domácím týmem SK SPARTA KOLÍN.

Již od samotného začátku mohli diváci sledovat rychlý a atraktivní fotbal, kdy po většinu prvního poločasu měla více ze hry hostující rezerva FK Teplice. První střelu na kolínskou branku vyslal již v 6.minutě aktivní Filip Havelka. Ve 13.minutě se po rychlém brejku hostí objevil v obrovské šanci pro přihrávce Matyáše Vachouška Dominik Procházka, ale míč netrefil optimálně a ten skončil vedle pravé tyče Tůmovi branky. O minutu později již Teplice dokázali svůj úvodní tlak přetavit ve vedoucí branku, když po dalším rychlém brejku přihrál Dominik Procházka na pravou stranu na lépe postaveného Michala Trnovce, který dorážel do odkryté kolínské branky – 0:1. Další obrovskou šanci měl v 19.minutě opět agilní Dominik Procházka, když zprava přehazoval brankáře Tůmu, ale bohužel trefil jen tyč domácí branky. Ve 22.minutě se před kolínskou brankou zjevil nikým nestřežený teplický kapitán Matyáš Vachoušek, který ale skákající míč poslal jen mimo tyče branky domácích. Také Kolín si dokázal vypracovat zajímavé příležitosti v podobě šancí Hakla, Štancla nebo Jaroše, které ale dokázala pozorná teplická defenziva v čele se skvěle chytajícím brankářem Luďkem Němečkem úspěšně eliminovat. Další velká šance Sklářů přišla ve 42.minutě. Samuel Bednár využil své rychlosti a po průniku do rozhozené domácí obrany naservíroval míč přes celou šestnáctku Kolína k zadní tyči na volného Dominika Procházku, který ale svou dělovku z voleje poslal jen těsně vedle pravé tyče Tůmovi branky.

Skvělý vstup do druhého poločasu předvedl domácí Kolín. Hned ve 47.minutě z bezprostřední blízkosti poslal svou střelu těsně nad břevno kolínský David Breda. V 52.minutě trefil Dominik Veselý tyč branky hostí. V 53.minutě po přihrávce kapitána Vondráčka skvěle vyrazil brankář Luděk Němeček střelu kanonýra Sodomy mířící do pravého horního rohu jeho branky. Z následného rohu trefil hlavou Ondřej Soběslav opět tyč teplické branky. A tak v 56.minutě po obrovském tlaku domácích bylo vyrovnáno. Hakl křižným centrem našel na levé straně hřiště Milce, který ho hlavou sklepl do malého vápna. Odtud míč z bezprostřední blízkosti tvrdou střelou o břevno poslal do teplické sítě Dominik Veselý – 1:1. Domácí byli i nadále aktivní, kdy se rychlou a přesnou kombinací snažili držet Teplice stále pod tlakem. V 61.minutě se ale Skláři zničehonic mohli znovu vrátit do vedení. Dominik Procházka chtěl potrestat vysoko postaveného brankáře Tůmu, na moment se odpoutal od bránícího protihráče a z velké dálky vyslal míč obloučkem směrem na branku Kolína, ale ten nakonec trefil pouze její břevno. Do závěrečného hvizdu rozhodčího Martina Nenadála mohli diváci i nadále sledovat zajímavé utkání se šancemi na obou stranách hřiště, ale již bez dalšího brankového vyjádření. A tak duel Sparty Kolín s rezervou Teplic nakonec skončil remízou. A je potřeba říci, že po průběhu utkání nejspíš remízou spravedlivou. Domácím vůbec nevyšel první poločas a i když si v tom druhém počínali výrazně lépe, Skláři si bod za svůj výkon rozhodně zasloužili.

Ohlasy trenérů

LADISLAV JAMRICH, trenér hostujícího týmu FK Teplice B:.

“Skvěle se nám podařil vstup do utkání a již ve 14.minutě jsme šli do zaslouženého vedení. Je obrovská škoda, že se nám další vyložené příležitosti v prvním poločase nepodařilo proměnit v další vstřelené branky. Věřím, že i pak by se druhá půle vyvíjela trochu jiným směrem. Bohužel jsme dali domácím hned na začátku druhého poločasu příliš volného prostoru než bylo žádoucí a ti ho díky obrovskému tlaku dokázali využít ke vstřelení vyrovnávající branky.

S bodem ze hřiště silného Kolína můžeme být vzhledem k průběhu utkání a rozdílnosti obou poločasů nakonec spokojeni, ale my jsme chtěli vyhrát a to i vzhledem k faktu, že jsme výhru ve středeční dohrávce v Chlumci nad Cidlinou ztratili až ve 4.minutě nastavení. Domácí Kolín dnes potvrdil svou dlouhodobě stabilní výkonnost a vysokou kvalitu zkušeného kádru a ve druhém poločase nás místy dostával pod enormní tlak. Tento fakt musíme v dalších utkáních eliminovat zejména aktivní celoplošnou hrou a větším podílem držení míče.

Mistrovskou soutěží jdeme postupnými kroky zápas od zápasu a celý příští týden se budeme opět poctivě připravovat na dalšího těžkého soupeře. V neděli se totiž v Dubí - Pozorce pokusíme o body obrat dosud suverénní a silný Slovan Velvary."