5. kolo, Fortuna ČFL B - Česká fotbalová liga,
FK Teplice FC Slovan Velvary
1:3

BRANKA TEPLIC: ● 27´ Beránek Marek ( as1. Němeček Luděk ) - 1:2.

BRANKY VELVAR: ● 3´ Žežulka Ondřej ( as1. Vopat Ladislav ) - 0:1, ● 9´ Kim Dongha ( as1. Kott Tomáš ) - 0:2, ● 85´ Havránek Jan ( as1. Žežulka Ondřej ) - 1:3.

ŽLUTÉ KARTY TEPLIC: ● 59´ Vachoušek Matyáš, ● 73´ Lukáš Martin.

ŽLUTÉ KARTY VELVAR: ● 20´ Leitl Matthias, ● 78´ Kott Tomáš.

ROZHODČÍ: Hodek Jakub – Kubec Václav, Mazanec Marek.

DELEGÁT: Rauch Pavel.

DIVÁCI: 200.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY:

● Střely na branku 3:4 ( 3:2, 0:2 ), ● Střely mimo branku 3:3 ( 0:1, 3:2 ), ● Střely zblokované 8:7 ( 3:3, 5:4 ), ● Střely CELKEM 14:14 ( 6:6, 8:8 ), ● Vyložené šance 0:2 ( 0:1, 0:1 ), ● Rohy 1:4 ( 1:2, 0:2 ), ● Ofsajdy 3:3 ( 0:2, 3:1 ), ● Fauly 10:15 ( 5:7, 5:8 ).

DOMÁCÍ: Němeček Luděk (1) - Tsykalo Yehor (16), Procházka Dominik (24), Bednár Samuel (29), Beránek Marek (46), Trnovec Michal (47), Sarr Ibrahima (50), Hadinec Milan (51), Vachoušek Matyáš (55) (K), Lukáš Martin (59), Emmer Jakub (60).

STŘÍDALI: ● 31´ IN Korselt Matyáš (49) - 31´ OUT Beránek Marek (46), ● 56´ IN Kříž Martin (58) - 56´ OUT Bednár Samuel (29), ● 65´ IN Hrdlička Pavel (54) - 65´ OUT Hadinec Milan (51), ● 65´ IN Jamrich Ladislav (57) - 65´ OUT Vachoušek Matyáš (55) (K).

PŘIPRAVENI: Köstl David (52), Gornický Vojtěch (56) - Grümann Jan (31) (B).

TRENÉŘI: Jamrich Ladislav, Novák Jaroslav ml.

FC Slovan Velvary

HOSTÉ: Spilka Daniel (21) - Šustr Dominik (4), Kott Tomáš (7), Kim Donghan (8), Vopat Ladislav (9) (K), Halász Jan (13), Leitl Matthias (14), Chábera Jakub (17), Žežulka Ondřej (18), Richter Daniel (19), Rubeš Jakub (22).

STŘÍDALI: ● 56´ IN Havránek Jan (12) - 56´ OUT Leitl Matthias (14), ● 63´ IN Jakab Josef (10) - 63´ OUT Šustr Dominik (4), ● 83´ IN Trávníček Lukáš (16) - 83´ OUT Kim Dongha (8).

PŘIPRAVENI: Škoda Jaroslav (6), Jelínek Jáchym (11), Kim Junhyeong (15) - Holub Tomáš (27) (B).

TRENÉŘI: Hašek Zdeněk, Slabý Michal, Mucha Marek.

V neděli 3. 9. hostil B-tým FK Teplice na přírodním trávníku 1.FC Dubí v Pozorce již 21 zápasů neporažený tým FC SLOVAN VELVARY. Přes obrovskou snahu mladého týmu Sklářů se nepodařilo sérii Velvar přerušit a zkušený tým trenéra Zdeňka Haška po zásluze bral všechny 3 body. Konečnou podobu výsledku dal v 85.minutě Jan Havránek, který svou brankou zvyšoval na konečných 3:1 pro hostující tým.

"Slovan Velvary měl snový vstup do utkání a velmi brzo se dostal do dvoubrankového vedení. Nejprve ve 3.minutě prostřelil stoper Ondřej Žežulka vše co mu v tu chvíli stálo v cestě a v 9.minutě ho napodobil parádní střelou, která se odrazila od pravé tyčky přímo do sítě teplické branky, dvaadvacetiletý jihokorejský záložník Kim. Pro domácí to byl tvrdý direkt, ze kterého se nějakou dobu vzpamatovávali. Postupně ale hru vyrovnali, nepouštěly Velvary do dalších brankových příležitostí a ve 27.minutě sami vstřelili kontaktní branku. Marek Beránek skvěle převzal dlouhý pas od brankáře Luďka Němečka a tváří v tvář velvarskému Spilkovi uspěl. Dal tak domácím naději do další průběhu náročného utkání. Bohužel se Marek Beránek několik minut po své brance zranil a domácí tak přišli o té doby nejvýraznější článek své sestavy.

Do druhého poločasu změnil domácí trenér Ladislav Jamrich rozestavení a postupem času posiloval žluto-modrou ofenzivu s jednoznačným cílem vstřelit vyrovnávající branku. Utkání v těchto chvílích mělo spád a velmi slušnou úroveň, když přítomné dvě stovky diváků mohly vidět zajímavé příležitosti na obou stranách hřiště. Bohužel tlak domácích byl spíše platonický a zkušený tým Velvar držel domácí v dostatečné vzdálenosti od své branky a de facto měl utkání po většinu času stále pod svou kontrolou. A jak se blížil závěr, hosté nechtěli nic ponechat náhodě. V 85.minutě po rychlé kombinaci v šestnáctce Teplic našel kapitán Vopat volného Havránka, který třetí brankou hráčů v bílých dresech dal definitivní podobou konečnému výsledku.

Domácím Sklářům se dnes i přes velkou snahu nepodařilo uzmout hostujícím Velvarům žádný mistrovský bod. Svěřenci trenéra Zdeňka Haška tak dnešním vítězstvím 3:1 prodloužili svou úctyhodnou sérii bez porážky již na 22 utkání v řadě. Teplice tak zabojují o svou první výhru znovu až příští týden v sobotu na hřišti FK Přepeře."

Ohlasy trenérů

LADISLAV JAMRICH, trenér domácího týmu FK Teplice B:

“Náš vstup do utkání byl doslova katastrofální a již po 9-ti minutách hosté vedli o dvě branky. I když jsme v tu chvíli vypadali na ručník, dokázali jsme se oklepat a jednoho z favoritů ČFL jsme ještě potrápili. Po necelé půlhodině se nám podařilo vstřelit kontaktní branku a hosté zpozorněli.

Do druhého poločasu jsme zariskovali, změnili rozestavení a posílili ofenzivu s jednoznačným cílem vstřelit vyrovnávací branku. Nemohu svým hráčům upřít snahu a bojovnost, ale na Velvary to dnes prostě nestačilo. Soupeř nás díky své kvalitě a zkušenosti držel mimo své pokutové území a tím pádem i mimo dostřel branky Daniela Spilky. Po našem optickém, ale bohužel zcela neplodném tlaku Velvary o svém vítězství definitivně rozhodly v 85.minutě třetí brankou střídajícího Jana Havránka.

V pondělí se začneme připravovat na našeho dalšího soupeře, kterým bude příští týden tým FK PŘEPEŘE. Musíme jít dál postupnými krůčky, zápas od zápasu. V naší momentální situaci je potřeba se semknout a v každém případě musíme táhnout za jeden provaz. Pak se jistě odměna v podobě vítězství dostaví."

ZDENĚK HAŠEK, trenér hostujícího týmu FC Slovan Velvary:

“Měli jsme skvělý začátek, mohli jsme dokonce vést víc než 2:0, šance tam dvě byly. Ale pak jsme udělali chybu při bránění rohu a pohybově dobré Teplice už nás do šancí nepouštěly. Ve druhé části jsme si pomohli i střídáním, noví hráči pomohli,“ chválil Zdeněk Hašek.

Vítězná jízda fotbalových Velvar v České fotbalové lize nekončí. Tým kouče Zdeňka Haška uspěl také v Teplicích a připsal si při rekordní šňůře už 22 zápas bez porážky ! "Jsme na to hrdí, ale je to odměna za pracovitost nejen hráčů, ale všech lidí kolem velvarského fotbalu,“ prohlásil velmi spokojený trenér Slovanu Zdeněk Hašek.