7. kolo, Fortuna ČFL B - Česká fotbalová liga,
FK Teplice SK Zápy
0:3

BRANKY ZÁP:
● 26´ Duben Jiří ( pokutový kop ) - 0:1, ● 35´ Kocourek Ondřej - 0:2, ● 47´ Kavalír Patrik - 1:3.

ŽLUTÉ KARTY TEPLIC:
● 48´ Tsykalo Yehor, ● 51´ Hora Jakub, ● 70´ Vachoušek Tadeáš.

ŽLUTÉ KARTY ZÁP:
● 52´ Eliáš Josef, ● 63´ Duben Jiří, ● 80´ Kocourek Ondřej.

ROZHODČÍ:
● Nejedlo Tomáš - Melichar Vít, Zoufalý David.

DOMÁCÍ - ZÁKLADNÍ SESTAVA:
Němeček Luděk (1) - Vachoušek Tadeáš (14), Tsykalo Yehor (16), Hora Jakub (22), Procházka Dominik (24), Bednár Samuel (29), Trnovec Michal (47), Vachoušek Matyáš (55) ©, Kříž Martin (58), Lukáš Martin (59), Emmer Jakub (60).

STŘÍDALI:
● 46´ IN Sarr Ibrahima (50) - 46´ OUT Kříž Martin (58), ● 46´ IN Jamrich Ladislav (57) - 46´ OUT Trnovec Michal (47), ● 60´ IN Korselt Matyáš (49) - 60´ OUT Bednár Samuel (29), ● 60´ IN Hrdlička Pavel (5) - 60´ OUT Tsykalo Yehor (16), ● 60´ IN Hrdlička Pavel (5) - 60´ OUT Tsykalo Yehor (16), ● 66´ IN Hadinec Milan (5) - 66´ OUT Hora Jakub.

PŘIPRAVENI:
Kolář Patrik (53) - Grümann Jan (31) (B).

TRENÉŘI:
Jamrich Ladislav, Novák Jaroslav.

SK Zápy

HOSTÉ - ZÁKLADNÍ SESTAVA:
Řehák Josef (1) - Jelínek Martin (4), Duben Jiří (17) ©, Woitek Lukáš (15), Pardubský Václav (10), Súkenník Igor (9), Kavalír Patrik (6), Eliáš Josef (14), Petrlák Miroslav (18), Kocourek Ondřej (20), Kubů Matyáš (21).

STŘÍDALI:
● 46´ IN Khrolenok Nikita (7) - 46´ OUT Petrlák Miroslav (18), ● 60´ IN Zoubek Filip (11) - 60´ OUT Kavalír Patrik (6), ● 60´ IN Turyna Daniel (23) - 60´ OUT Kubů Matyáš (21), ● 76´ IN Kolodezhnyi Vladyslav (23) - 76´ OUT Woitek Lukáš (15), ● 85´ IN Tarasiuk Oleksandr (16) - 85´ OUT Eliáš Josef (14).

PŘIPRAVENI:
Stropek Daniel (5) - Durov Kirill (28) (B).

TRENÉŘI:
Koukal Zdeněk, Jelínek Martin.

V neděli 17. 9. hostil B-tým FK Teplice na přírodním trávníku 1.FC Dubí v Pozorce momentálně suverénního a neporaženého lídra ČFL - tým SK ZÁPY. Přes velmi dobrou úvodní dvacetiminutovku Sklářů nakonec zkušený hostující tým pod vedením trenéra Zdeňka Koukala zaslouženě zvítězil a dále tak vévodí bez ztráty jediného bodu a bez jediné obdržené branky po odehraných 7 soutěžních kolech B skupině České fotbalové ligy.

"B-tým Sklářů měl velmi dobrý vstup do utkání a do úvodní branky hostujících Záp byl lídrovi celé soutěže vyrovnaným soupeřem. Ve 26.minutě po první chybě domácí defenzivy otevřel skóre utkání z pokutového kopu kapitán Záp Jiří Duben. A když po další chybě domácích o 9 minut později zvýšil vedení hostů na 2:0 Ondřej Kocourek začala se hra Teplic hroutit jako domeček z karet.

Do druhého poločasu šli svěřenci trenéra Ladislava Jamricha s odhodláním utkání ještě zdramatizovat případnou brzkou kontaktní brankou. Jejich plány dostaly ale výrazné trhliny již po dvou minutách druhého dějství, když domácí defenziva chybovala dnes bohužel již potřetí a pro hostujícího Patrika Kavalíra nebylo těžké navýšit skóre na hrozivých 0:3. Domácím rozhodně ani v dalším průběhu utkání nelze upřít snahu, ale ta bohužel dnes nestačila ani na jedinou branku v síti Záp a zkušení hosté si již své sedmé vítězství a sedmizápasovou sérii bez obdržené branky bez větších problémů pohlídali.“

Ohlasy trenérů

LADISLAV JAMRICH, trenér domácího týmu FK Teplice B:

“Cítil jsem dnes z kluků před utkáním a také při rozcvičení silnou pozitivní energii a odhodlání potrápit suverénní Zápy.

Vstup do utkání byl z naší strany velmi dobrý a mohli jsme tak věřit, že ta již zmíněná energie a odhodlání bude na Zápy stačit. Ale bohužel to nakonec nebyla pravda, soupeři jsme v prvním poločase doslova obě branky darovali po našich zbytečných chybách a když po necelých dvou minutách druhé půle přišel z naší strany „třetí dárek“ bylo o osudu utkání rozhodnuto. Zkušené Zápy pak již tříbrankové vedení bez větších problémů kontrolovali a nedali nám sebemenší šanci ke vstřelení byť jen jediné branky.

My se ale v žádném případě nevzdáváme a budeme i nadále bojovat o možnost odrazit se ze samotného dna tabulky ČFL. Již v pátek nás totiž čeká další těžké utkání, tentokrát na horké půdě ambiciózního FK Ústí nad Labem."