Teplice B - Chlumec 2:2 (0:1)

16. kolo, Fortuna ČFL B - Česká fotbalová liga,
FK Teplice FK Chlumec nad Cidlinou
2:2

BRANKY: 58. Emmer, 68. Urbanec - 13. Kopáč, 75. Bastin. ŽK: 45. Švanda, 48. Kolář - 56. Rudavskyi, 89. Vaníček. ROZHODČÍ: Hanousek - Šťastný, Pekař. DELEGÁT: Franěk. DIVÁCI: 200.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY:
Střely na branku 5:7 (2:5, 3:2) - Střely mimo branku 7:4 (3:3, 4:1) - Střely zblokované 5:4 (3:2, 2:2) - Střely celkem 17:15 (8:10, 9:5) - Vyložené šance 5:4 (2:2, 3:2) - Rohy 4:8 (1:6, 3:2) - Ofsajdy 2:2 (1:1, 1:1) - Fauly 10:16 (5:8, 5:8).

SESTAVA: Grümann - Kříž (74. Hrdlička), Lukáš, Kolář, Švanda - Pokorný (84. Köstl), Křišťan, Emmer © - Urbanec, Kapur (74. Vachoušek), Trnovec (66. Procházka).

PŘIPRAVENI: Fialka - Foungala, Audinis.

TRENÉŘI: Šourek - Stožický - Novák.

FK Chlumec nad Cidlinou

SESTAVA: Brát - Finěk, Kopáč, Rudavskyi (73. Havel), Řezníček - Soukeník, Čáp (64. Vaníček), Doležal (90. Veselka), Labík (73. Staněk), Zeman - Bastin ©.

PŘIPRAVENI: Ordelt - Ludvík.

TRENÉŘI: Hrabík - Jarkovský M. - Jarkovský J.

B-tým Sklářů v čele s novým hlavním trenérem Davidem Šourkem odstartoval domácím zápasem s FK Chlumec nad Cidlinou svoji záchranářskou misi ziskem mistrovského bodu proti týmu z TOP 5 aktuální tabulky České fotbalové ligy.

Favorizovaný Chlumec do utkání doslova vlétl a v čele s kanonýrem Bastinem si v prvních šesti minutách vypracoval hned dvě obrovské příležitosti. Domácí neinkasovali jen díky dvěma skvělým zákrokům brankáře Honzy Grümanna. Ve 13.minutě ale teplický brankář nestačil na parádní dělovku Martina Kopáče z hranice šestnáctky, kde si dokázal najít odražený skákavý míč a přesně trefit - 0:1. Skláři se dostávali do provozní teploty o něco pomaleji a tak si vypracovali své dvě vyložené příležitosti až po 20 minutách hry. Nejdříve měl obrovskou šanci Vojta Pokorný po kombinaci s Milošem Kapurem, ale trefil jen boční síť Brátovi branky. O pár minut později vyslal na chlumeckou branku nebezpečný projektil sám Miloš Kapur po přihrávce Josefa Švandy, který hostující brankář s vypětím všech sil vytěsnil mimo tyče. Stále ale i v tomto čase platilo, že hosté byli v přechodu do útoku rychlejší než domácí, kterým nervozita svazovala nohy. Chlumec byl nebezpečnější hlavně díky přesné kombinaci a rychlým přechodům přes křídelní prostory na minimální počet doteků.

Po změně stran opět zahrozili hosté. V 50.minutě Tomáš Labík po individuální akci nastřelil z 10 metrů břevno teplické branky. Skláři ale měli vstup do druhé půle mnohem lepší a jejich hra postupem času byla daleko přesnější a uvolněnější. A tak už v 58.minutě přišlo pro domácí kýžené a popravdě i zasloužené vyrovnání z kopačky kapitána Jakuba Emmera, který po přihrávce Jakuba Urbance parádním průnikem a střelou na vzdálenější tyč nedal z levé strany brankáři Brátovi žádnou šanci - 1:1. A v 68.minutě bylo na teplických Stínadlech ještě veseleji. Trenérský tandem Šourek – Stožický měl štastnou ruku při střídání, když po několika vteřinách svého pobytu na hřišti Dominik Procházka skvěle získal míč, našel rozeběhnutého Jakuba Urbance a ten téměř identickou střelou jako před 10 minutami Jakub Emmer mazácky překonal Bráta podruhé - 2:1. Hra v těchto chvílích měla díky oběma týmům vysoké parametry a další branka doslova visela ve vzduchu. Domácí v 75.minutě bohužel příliš otáleli s odkopem míče, který získal na pravé straně Daniel Finěk, uvolnil se přes bránícího hráče a jeho centr zprava našel před teplickou brankou mezi oběma teplickými stopery přímo hlavu kapitána chlumeckých Tomáše Bastina a ten potvrdil instinkt gólového "zabijáka" - 2:2. Skláři se ale nevzdali a v závěru utkání byli aktivnější než hostující hráči v modrých dresech. Již v nastaveném čase v závěrečných vteřinách utkání se do nebezpečného brejku dostali domácí. Jakub Urbanec skvěle potáhl míč po levé straně a ve správné chvíli přesně našel nabíhajícího Dominika Procházku, který sice vyběhnuvšího chlumeckého brankáře překonal, ale míč k obrovské smůle domácích prolétl jen několik málo centimetrů vedle pravé tyče.

Zápas nakonec skončil remízou 2:2 a tak teplický B-tým vstoupil do jarních záchranářských bojů ziskem mistrovského bodu, který ale rozhodně proti tak silnému soupeři má svoji cenu.