Sokol Brozany
17. kolo, Fortuna ČFL B - Česká fotbalová liga,
Sokol Brozany FK Teplice
3:2

BRANKY: 43. Krátký (as. Lauko), 52. Šup (pokutový kop), 67. Krátký (as. Jindráček) - 63. Procházka (as. Bzura), 86. Procházka (as. Kapur). ŽK: 85. Schettl - 35. Kolář. ROZHODČÍ: Šťastný - Hanousek, Pánek. DELEGÁT: Tasch. DIVÁCI: 250.

ZÁPASOVÉ STATISTIKY:
Střely na branku 7:5 (4:1, 3:4) - Střely mimo branku 3:4 (3:2, 0:2) - Střely zblokované 5:6 (3:2, 2:4) - Střely celkem 15:15 (10:5, 5:10) - Vyložené šance 1:1 (1:0, 0:1) - Rohy 3:3 (3:0, 0:3) - Ofsajdy 1:1 (0:0, 1:1) - Fauly 10:12 (2:8, 8:4).

SESTAVA: Kouba - Strada, Bechyně, Lauko, Bubeníček - Soungole - Krátký ©, Schettl (91. Novotný), Šup, Černý - Jindráček (71. Chukwuma).

PŘIPRAVENI: Havránek (B) - Benda, Sláma, Matoušek.

TRENÉŘI: Němec - Vrabec, Šmidrkal, Potočný.

SESTAVA: Grümann - Kříž (58. Hefner), Lukáš (66. Hrdlička), Foungala, Kolář © - Pokorný (81. Korselt), Köstl (81. Voráček), Bzura - Polívka (58. Procházka), Kapur, Trnovec.

PŘIPRAVENI: Fialka (B).

TRENÉŘI: Šourek - Stožický.

B-tým Sklářů v neděli odpoledne zakončil program 17. kola skupiny B České fotbalové ligy mistrovským utkáním na hřišti favorizovaného Sokola Brozany.

Přestože žluto-modří nastoupili do derby proti ambiciózním Brozanům s kádrem doplněným o 4 hráče z nejstaršího dorostu U19 a bez posil z A-týmu, statečně bojovali o mistrovském body až do posledních vteřin utkání a nakonec podlehli v zajímavém duelu zkušenému domácímu týmu trenéra Jiřího Němce pouze o jedinou branku 3:2 po poločase 1:0.

První vážnější příležitost měli ve 22.minutě domácí po dělovce kanonýra Dominika Šupa, která jen těsně minula levou tyč teplické branky. V dalším průběhu úvodní půle měli o něco více míč na svých kopačkách domácí, ale tepličtí mladíci je do dalších vážnějších příležitostí nepouštěli. A tak o poločasovém výsledku nakonec rozhodl ve 43.minutě rohový kop brozanského Tomáše Lauka, který ho rozehrál po zemi na hranici malého vápna, kde si ho našel domácí kapitán Marek Krátký a ranou k bližší tyči prostřelil Honzu Grümanna – 1:0.

Hosté šli do druhého poločasu se snahou o vyrovnání, ale studená sprcha přišla už v 51.minutě, kdy rozhodčí Šťastný po ruce hostující obrany nekompromisně ukázal na penaltový puntík. Exekuce se tradičně ujal Dominik Šup a přestože brankář Grümann vystihl směr jeho střely a na míč si dokonce i sáhl, domácí mohli se štěstím slavit dvoubrankového vedení – 2:0. Skláři se ale nevzdávali a za svou snahu byli odměněni v 63.minutě, kdy po přihrávce Jonáše Bzury mazácky prostřelil brankáře Koubu střídající Dominik Procházka – 2:1. A o další dvě minuty později mohlo být dokonce vyrovnáno. Centr Miloše Kapura z pravé strany po parádním průniku Jonáše Bzury skvěle patičkou usměrnil mezi tyče opět Dominik Procházka. Jeho vyloženou příležitost ale domácí brankář reflexivně zákrokem utkání na poslední chvíli zastavil v cestě do brozanské sítě. A tak se v 67.minutě bohužel pro hosty potvrdilo známé pravidlo nedáš – dostaneš, když se po přihrávce Martina Jindráčka nemínil už podruhé v utkání domácí kapitán Marek Krátký – 3:1. Ale ani tento třetí gól hosty neodradil a stále dobývali brozanskou branku. V 86.minutě dlouhý aut teplického kapitána Patrika Koláře prodloužil na vzdálenější tyč Miloš Kapur přímo na Dominika Procházku, který ho hlavou dostal v utkání již podruhé za záda brankáře Kouby – 3:2. A tak na dramatický závěr bylo rozhodně zaděláno. V 88.minutě měli Teplice po faulu na Dominika Procházku možnost na vyrovnání ze zajímavé standardní situace. Volný přímý kop těsně za obloukem šestnáctky Brozan zahrával Miloš Kapur, ale trefil jen hráče ve zdi vzdálené na pouhých 5 metrů !? Sklářům se tak i přes enormní snahu celého týmu do závěrečného hvizdu rozhodčího Šťastného již nepodařilo vyrovnat.

Zápas nakonec skončil těsnou výhrou domácích Brozan 3:2, ale Teplice měli k vyrovnání opravdu hodně, hodně blízko.