Obrázek článku

V pátek B-tým míří k derby do Ústí nad Labem

Netradičně již v pátek 22. září míří B-tým Sklářů k regionálnímu derby do Ústí nad Labem. Od 18:00 na přírodním trávníku Městského stadionu na Masarykově ulici odehraje mistrovské utkání 8.kola FORTUNA ČESKÉ FOTBALOVÉ LIGY proti favorizovanému domácímu týmu FK VIAGEM ÚSTÍ NAD LABEM.

Po nepříliš povedeném uplynulém soutěžním ročníku a konečném 11.místě změnila ústecká Arma majitele, kterým se stala nově společnost VIAGEM. Ta okamžitě po převzetí ústeckého fotbalového klubu začala budovat silný hráčský kádr a deklarovala, že chce vrátit fotbal v Ústí nad Labem do profesionální roviny a z fotbalu učinit výkladní skříň ústeckého sportu. Cílem je již v aktuální sezóně postup do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY.

Novým trenérem ústeckého Viagemu se stal na začátku července slovenský trenér Branislav Sokoli. Slovenský trenér zahájil svou kariéru ve 2. slovenské lize. V roce 2018 se přesunul do Slovanu Liberec, kde byl pravou rukou trenéra Zsolta Hornyáka. Asistenta mu dělal už v ruském Vladivostoku, pak společně přešli do Liberce. Po společném konci na severu Čech se rozešli, Hornyák zamířil do Maďarska, Sokoli jako hlavní trenér převzal druholigový slovenský Šamorín a po několika dalších trenérských štacích se vrací zpět na sever Čech. Asistentem Branislava Sokoliho je ústecký odchovanec Petr Čítek.

Vedení ústeckého fotbalového klubu se podařilo získat zkušené hráče s mnoha ligovými zkušenostmi z FK Teplice Tomáše Kučeru, Jakuba Mareše, Aloise Hyčku a Lukáše Zoubeleho. Ve svém kádru ústecký Viagem udržel kanonýra Davida Černého, útočníka Jaroslava Bendu, kapitána týmu Vojtěcha Čítka a odchovance Adama Čičovského, kteří také v minulosti oblékali žluto-modrý dres.

Z důvodu rekonstrukce atletické dráhy na ústeckém Městském stadionu odehrál Viagem úvodních 7 utkání nového soutěžního ročníku na hřištích svých soupeřů ( ! ) Prvního mistrovského utkání v domácím prostředí po změně vlastníka se dočkají ústečtí fanoušci právě tento pátek 22. září při duelu s B-týmem FK Teplice.

Přehled dosavadních výsledků FK VIAGEM ÚSTÍ NAD LABEM v novém soutěžním ročníku ČFL 2023/2024:

  • 1.kolo: FK Jablonec B – FK Viagem Ústí nad Labem 0:0,
  • 2.kolo: FK Mladá Boleslav B – FK Viagem Ústí nad Labem 2:0,
  • 3.kolo: FC Hradec Králové B – FK Viagem Ústí nad Labem 1:2 ( 2x Černý D. ),
  • 4.kolo: FC Slovan Liberec B – FK Viagem Ústí nad Labem 0:2 ( 2x Černý D. ),
  • 5.kolo: FK Chlumec nad Cidlinou – FK Viagem Ústí nad Labem 2:1 ( Černý D. ),
  • 6.kolo: SK Sokol Brozany – FK Viagem Ústí nad Labem 0:1 ( Černý D. ),
  • 7.kolo: FK Arsenal Česká Lípa – FK Viagem Ústí nad Labem 0:1 ( Chodora ).

Zvítězí ústecká Arma v úvodním utkání na domácí půdě po převzetí klubu novým vlastníkem a nebo se podaří hostujícím Sklářům sebrat favorizovanému Viagemu důležité mistrovské body v jeho cestě za postupem do FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY ?

Páteční mistrovské utkání 8.kola ČESKÉ FOTBALOVÉ LIGY 2023/24 mezi domácím týmem FK Viagem Ústí nad Labem a hostujícím týmem FK Teplice B na Městském stadionu na Masarykově ulici bude řídit třiačtyřicetiletý rozhodčí Vít Šťastný se svými asistenty Antonínem Bohatou a Lukášem Barcuchem. Delegátem utkání je padesátiletý Ladislav Janoušek.

Stínadla TV