Obrázek článku

Jan Rezek: Věřím, že se mladí kluci chopí šance a začne jim to tam padat

Asistent trenéra Jan Rezek spolu se svými kolegy neustále ladí plány pro další ligový ročník. Na změny, které byly v prvních přípravných utkáních viditelné, jsme se jej zeptali exkluzivně pro klubový web.

Začali jste testovat hru na 4 obránce. Je to trvalá změna, nebo spíše varianta, kterou občas využijete?

My jsme tříobráncový systém hráli i vinou zranění a neměli jsme moc na výběr. Teď nám přišlo hodně nových kluků, tak můžeme hrát na 4 vzadu. Chceme, aby si kluci na toto rozestavení navykli a my to mohli využít v zápasech a reagovat lépe na soupeře.

Obrana zatím funguje celkem slušně. Bylo tam pár chybiček, ale v obou dosavadních utkáních to skončilo čistým kontem. Jste s funkcí defenzivy spokojení?

Jsme rádi, že jsme v těch dvou zápasech neinkasovali. Přihlížíme k tomu, že máme spoustu nových kluků, co prochází adaptací. I tak jsme ale nároční a víme, že to nebylo všechno ideální. Pro kluky je to těžké, jsou docela unavení. Nyní se chceme začít soustředit na odstranění věcí, které se nám nelíbily.

V souvislosti s tím mě napadá, jestli nekoukáte ještě po nějaké posile, aby byl kádr různorodější?

Transferové okno je furt otevřené a vždycky je možné, že někdo přijde. Máme dlouhodobě vyscoutované kluky, o které bychom měli zájem, pokud by se naskytla možnost. Ale hráči, co přišli do přípravy od začátku se dobře adaptují a je lepší je tu mít, než kdyby někdo přišel týden před sezónou.

Z útočníků odešel v létě Daniel Fila. Nyní je tam několik nováčků a tým má různé typy ofenzivních hráčů. Máte mezi nimi jasnou hierarchii, nebo je budete točit podle soupeře?

Abu Gning se vrací po zdravotních problémech do tréninku a momentálně čekáme na Yassera (který řeší problémy s vízy - pozn. redakce). Věřím, že se mladí kluci chopí šance a začne jim to tam padat. Musím je pochválit za to, jak spolu vycházejí v tom konkurenčním prostředí a tlačí na sebe. Strach z odchodu Dana Fily tedy nemám. Klukům možná trochu schází zkušenosti, ale práce s mladými hráči je cesta, co jsme si vybrali.

Přijde mi, že i když spolu hrají kluci v útoku poprvé, daří se jim kombinovat. Zaměřili jste se na přechod do útoku?

Věděli jsme, že nás loni trochu tlačila bota směrem dopředu. Pracujeme na tom dlouhodobě a není to jen aktuální záležitost. Bude to ale hodně i o chladné hlavě a kvalitě okolo pokutového území, aby to někdo vzal na sebe.

Do útoku se zapojují i krajní hráči, střeleckou formu má Matěj Radosta…

Rady je kluk, který už na to měl čas. Už to není nováček a patří k hráčům, kteří mohou někdy rozhodnout.

Stínadla TV