Nivaldo a Litsingi jsou krůček od Afrického poháru

Tepličtí hráči Franci Litsingi a Nivaldo jsou blízko k postupu na Africký pohár se svými reprezentacemi. Turnaj se bude konat na přelomu ledna a února v Maroku a Kongo spolu s Kapverdami drží před závěrečnými dvěma zápasy postupové příčky.

Litsingiho Kongo včera nastoupilo na půdě Jižní Afriky, na půdě favorita uhrálo bezbrankovou remízu a dvě kola před koncem jsou na postupové druhé příčce s tříbodovým náskokem. Litsingi včera do utkání nezasáhl.

Naopak Nivaldo Alves Freitas Santos, jak zní celé jméno oblíbence teplických fanoušků Nivalda, odehrál celý domácí zápas Kapverd proti Mozambiku. Kapverdy v něm zvítězili 1:0 a svou kvalifikační skupinu vedou s náskokem před Mozambikem a Zambií, čímž si zajistili už dva zápasy před koncem postup.

Je tedy opravdu blízko k tomu, aby teplický fotbal měl v úvodu nového roku dva zástupce na africkém kontinentálním šampionátu.