Přemysl Lipš: Je to splněný sen!

Brankář Přemysl Lipš odchytal proti Domažlicím svůj premiérový soutěžní zápas v dresu ligového áčka, dojem ze zápasu mu sice kazí prohra 1:2, ale i přesto je to pro mladého gólmana splnění snu.

Odbyl jsi si premiéru v dresu ligového áčka, jaké to bylo nastoupit v soutěžním zápase v dresu A mužstva na hlavním stadionu?

"Pro mě to byl splněný sen. Byl to krásný pocit. Trošku mi to ulehčilo to, že to nebylo proti ligovému týmu, ale proti Domažlicím, proti kterým jsem již chytal."

Zkazila ti pocit prohra?

"Samozřejmě, chtěl jsem vyhrát první utkání, ale snad se ještě nějaká šance naskytne a už bude vítězná."

Věřil jsi vůbec, že tahle šance přijde, když jste na začátku sezóny bojovali ty a Patrik Lukáč o post trojky?

"Vůbec ne! Ani ve snu by mě nenapadlo, že se během deseti kol dostanu v Plzni na lavičku a další pohárový zápas odchytám. Jsem za to strašně rád, i když je mi líto kluků, které vyřadilo zranění."

Jaký byl pocit, když jsi se ocitl v Plzni na lavičce na utkání, na kterém bylo přes deset tisíc fanoušků?

"Byl jsem trošku nervózní při rozcvičce, ale moc jsem si to užil. Byla se i podívat rodina, takže to bylo moc fajn."

Co kdyby přišla šance a musel bys i při lize do branky?

"Musím být připravený, že něco takového může přijít, ale já si myslím, že když to přijde, tak to prostě musím zvládnout."

Jak to ted zvládáte ve dvojici s Tomášem Grigarem při tréninku, protože z té vaší brankářské čtveřice jste zůstali jen vy dva...

"Občas nám přijde vypomoct někdo z dorostu, takže se to dá. Musíme si poradit, jsme na to dva a zvládneme to."