Africkým reprezentantům se v sobotu nevedlo

První neúspěchy v kvalifikaci o Africký pohár v následujícím roce mají za sebou reprezentanti z teplického týmu. Kongo s Francim Litsingim v sestavě podlehlo na domácí půdě 0:2 Jihoafrické republice. V tabulce tak Kongo kleslo na druhou příčku právě za svého včerejšího soupeře. Se stejným soupeřem se navíc Litsingi a spol. střetnou i ve středu, tentokrát však na půdě JAR.

Kapverdy teplického Nivalda hrají tentokrát dvojzápas s Mozambikem, v sobotním zápase na půdě Mozambiku Nivaldo nenastoupil a jeho kolegové svému soupeři podlehli také 0:2. Kapverdy stále vedou tabulku o bod právě před Mozambikem, vedení budou hájit ve středeční odvetě na domácí půdě.

Dobrá zpráva přišla alespoň ze srazu reprezentační jednadvacítky, teplický Michael Lüftner sice musel ve čtvrtečním zápase na půdě Ukrajiny krátce před koncem po ráně do hlavy střídat, ale kromě boule si z tohoto střetu neodnesl žádné zranění a pokračuje v přípravě na úterní přátelský zápas proti Itálii.