Obrázek článku

Proběhla tisková konference k zahájení sezóny

Netradičně až po prvním ligovém kole proběhla dnes v prostorech Press centra stadionu Na Stínadlech tisková konference FK Teplice k zahájení nové sezóny SYNOT ligy. Tiskové konference se zúčastnili předseda představenstva Ing. Pavel Šedlbauer, ředitel společnosti František Hrdlička a hlavní trenér Zdeněk Ščasný.

"Tím nejdůležitějším je, že finančně bude činnost klubu pro následující sezónu zajištěna. I když to je pro nás složitější, protože naše firma nevydělává tolik, proto jsou podmínky těžší. Zdroje jsou tak omezené, ale mohu potvrdit, že finanční stabilita klubu je zajištěna. Za minulou sezónu můžeme být s umístěním spokojeni, i když nám těsně unikly poháry, ale je to prostě hra. To nám nebrání v tom, abychom dál budovali tým, který cíle v podobě pohárů dosáhne. Jsme klub, který svou finanční stabilitou a transparentností patří do špičky ligy. Rád bych také poděkoval Ústeckému kraji, který nám přispěl na naši mládež, což je rozhodně cenné," zahájil tiskovou konferenci Ing. Pavel Šedlbauer. Po něm navázal ředitel klubu František Hrdlička: "Co se týká kádru A mužstva, tak jsme rádi, že se udržel tým pohromadě. V případě zraněných Vachouška a Jindráčka jsme tým doplnili o Jiráska a Kapolonga. Vrátil se nám navíc Táborský, který byl na hostování v Baku. Tým je z mého pohledu silnější než byl na jaře, takže očekávám, že budeme hrát stejný fotbal jako loni na podzim." Na závěr pronesl úvodní slovo také trenér Zdeněk Ščasný: "Chceme se vrátit k výkonům, které jsme předváděli. Je moc dobře, že nikdo neodešel. Teď se uvidí, jak se daným hráčům podaří nahradit Vachouška s Jindráčkem. Plusem pro nás je také návrat Mahmutoviče s Lüftnerem, i když jim bude chvilku trvat než se dostanou do ideální pohody. Chceme hlavně zase přilákat diváky na stadion," plánuje teplický kouč.


Novinkou pro následující sezonu jsou také bezpečnostní opatření na stadionu Na Stínadlech, která okomentoval ředitel klubu: "Jsou to opatření, která se mi osobně nelíbí, ale respektuji nařízení Policie ČR, a tak je od nové sezóny stadion oddělen. Jsou tedy od sebe odděleny jižní a východní tribuna. My jsme kvůli tomu vynaložili množství finančních prostředků. Pro fanoušky to bude trošku složitější, budou tři druhy vstupenek na hlavní, jižní a východní tribunu. Vybudovali jsme kvůli tomu i nový fanshop, takže na každé tribuně je k dispozici fanshop," řekl František Hrdlička.

Tepličtí se už chystají na sobotního soupeře České Budějovice, jehož nedělní zápas pozorně sledoval trenér Zdeněk Ščasný: "Odehrály velmi dobré utkání, podle mého měli vyhrát, protože byly aktivnější. Nečeká nás nic jednoduchého, ale já to nevnímám jen z pohledu kvality soupeře. Tenhle zápas může být složitý v tom, že chceme doma vyhrát, abychom dobře odstartovali podzim. Naopak Budějovice pojedou s čistou hlavou, proto musíme hlavně zápas zvládnout dobře v hlavě," přeje si Ščasný.

Stínadla TV