Teplice hlásí první posilu: Vrací se Josef Kaufman

Osmadvacetiletý obránce Josef Kaufman se vrací po necelých pěti letech do Teplic.

Pravý bek či stoper, který prošel i mládežnickými reprezentačními týmy, se od ledna se dohodl na smlouvě s Teplicemi, kde již čtyři roky působil."Jedná se o kvalitního hráče, který se vrací se do známého prostředí. Je jedním z hráčů, které si trenér vytipoval, a proto věříme, že posílí naší pravou stranu," řekl k příchodu sportovní manažer Pavel Verbíř. S Teplicemi Kaufman podepsal smlouvu na dva a půl roku.

Kaufmana na sever Čech přivedl v roce 2004 Vlastislav Mareček, který ho rovněž trénoval v reprezentační jednadvacítce. Za Teplice odehrál celkem 88 utkání, v nichž vstřelil jednu branku. Pravidelně patřil do základní sestavy žlutomodrých. V mládežnických reprezentacích nastoupil celkem k 39 zápasům a v roce 2008 si poté odbyl premiéru v neoficiálním zápase za reprezentační áčko proti Řecku.

Z Teplic nejprve Kaufman hostoval v norském Vikingu Stavanger a později přestoupil do Slavie Praha, z ní hostoval v Trnavě a naposledy v Brně.