Obrázek článku

V neděli přijíždí Jihlava

Teplické hráče v neděli čeká první utkání pod novým trenérem Zdeňkem Ščasným. Na Stínadla přijede nováček soutěže z Jihlavy, kterému se daří zatím na výbornou.

"Jihlava předvádí výborné výkony. Dokázala vyhrát v Boleslavi, remizovat na Slavii či v Liberci a prohrála jen v Brně. My se ale v tuhle chvíli nemůžeme dívat, kdo nás čeká, ale musíme se soustředit hlavně na náš výkon," říká před utkáním nový kouč. "Jejich výsledky jsou překvapení pro všechny. Ukázali, že mají kvalitní tým a hlavně dávají góly, což nám se nedaří,"dodává záložník Petr Dolejš, který v Jihlavě působil:"Pořád si volám s Petrem Tlustým, takže to bude trošku vyhecované. Nějaké hecování už bylo a asi i ještě bude."


Největší zbraní Jihlavy je útočník Stanislav Tecl, který už nasázel osm branek. Teplický kouč však nemá v plánu speciální přípravu přímo na něj. "Nemyslím si, že jen na něj, i když je to vynikající hráč. Mají tam však i další hráče, je tam Koloušek nebo Vaculík či Masopust. Mají kvalitní tým, proto si nemyslím, že to bude jen tom připravit se na Tecla," sděluje Ščasný. "Má fantastickou formu a bude to jedno z největších nebezpečí Jihlavy, ale musíme si dát pozor na celý tým,"potvrzuje obránce Milan Matula. Jihlavě naopak bude chybět Marek Jungr, který hostuje právě z Teplic.

Tepličtí už chtějí konečně zlomit dlouhou sérii bez výhry. "My už to chceme zlomit delší dobu, bohužel se nám to nedaří. Výkony nejsou optimální, nedaří se nám vstřelit první branku. Věřím, že za podpory diváků se nám to podaří teď a odrazíme se k lepším zítřkům," doufáMatula. Velké změny v sestavě se však zatím očekávat nedají. "Jednak je na to ještě čas. Nemyslím si však, že by diváci měli očekávat v prvním utkání nějaké převratné změny. Na to bude v průběhu podzimu a v zimní přestávce dost času. Znovu říkám, hráči to nyní mají ve své moci, aby dokázali, že sem patří," vyzývá hráče Zdeněk Ščasný, který zároveň zve fanoušky na nedělní utkání: "Kdo na fotbal chodil, tak si myslím, že přijde, ale samozřejmě bych je chtěl pozvat a požádat je, aby nám fandili a pomohli nám v tom těžkém zápase. Doufám, že nebudou odcházet zklamaní."

Zápas se hraje v neděli od 17:00 na teplických Stínadlech, řídit ho bude trojice Kocourek - Wilczek, Vysloužil. Potvrďte svou účast na utkání na facebookové stránce FK Teplice ZDE

Stínadla TV