Roman Potočný: Vždycky musíte věřit

Návrat jako hrom má za sebou Roman Potočný. Vysoký útočník od listopadu nemohl hrát kvůli zraněnému ramenu, dnes poprvé naskočil zpět do ligových zápasů jako střídající hráč a hned zařídil v nastavení výstavní ranou remízu 1:1.

Věřil jsi ještě ve vyrovnání?
"Vždycky musíte věřit. Já věřil celých devadesát minut, že gól dáme, nakonec to bylo ještě víc než devadesát minut. Bylo to pro mě takové znovuzrození, s ramenem jsem se natrápil hodně a pořád mě pobolívalo. Trenér se mě ptal, jestli aspoň část vydržím, tak jsme se domluvili na půlhodinu, šel jsem do toho, aby týmu pomohl. Ten gól byl pro nás všechny, abychom se z toho dostali"

Jak bys tu střelu popsal?
"Prostě jsem do toho prásknul a moc u toho nepřemýšlel."

A jaký to byl pocit, když to tam takhle zapadlo?
"To je nepopsatelné!"

Dlouho jste se v ofenzivě trápili, ale pak to konečně přišlo...
"On to celkově byl zápas bez velkých šancí, hrálo se hlavně mezi oběma vápny. Byl to takový boj, na což nás trenér připravoval, že nás to tu čeká. Bojovali jsme a doufali, že z toho vzejde nějaký bodový zisk."

Byl to těžký zápas?
"Samozřejmě! Tady jsou všechny zápasy tvrdé, vždycky to tak bylo."

Je ten bod hodně důležitý?
"Je moc důležitý, hrajeme o záchranu a každý bod je důležitý."

Může vás ta remíza nastartovat?
"Já věřím, že ano, proti Plzni i proti Liberci jsme nedali gól, tak jsme to konečně protrhli. Moc jsme to potřebovali."