Obrázek článku

WU18: Šulcová Babeta: Jsem ráda, že jsem tady

Momentálně máte na základě situace, která panuje, nucené volno. Jak jej trávíš? Věnuješ se trénování nějak individuálně?

Od 13. března jsme dostaly tréninkový plán od trenérky, takže ten se snažím plnit, občas jedu někam na kole nebo na logboardu. Kromě sportu mám pořád i školu, takže pracuji na úkolech a volný čas trávím u her, seriálů, filmů nebo s rodinou, ale největší část s přáteli, kteří se jako bývalí sprotovci rozhodli plnit plán semnou.

Cítila ses připravená na druhou polovinu sezóny?

Myslím si že psychicky ano. Fyzicky jsem byla také připravená, ale mohlo to být o něco lepší.

Cos očekávala od jarní části?

Nějaké body, hodně gólů, větší souhru a naplnění našich týmových cílů, co jsme si řekli.

Jaký je tvůj fotbalový vzor a proč?

Už nemám vzor, protože každý fotbalista má svá specifika, spíš se snažím si vzít od každého něco. Ale když jsem byla menší, tak to byl CR7, protože se mi líbilo, jak na sobě tvrdě pracuje.

Kdy a jak jsi se dostala k fotbalu?

Jako menší jsme si chodili kopat u nás na vesnici. A pan Michal Pokorný, táta jednoho z mých dobrých přátel, se mě zeptal, jestli nechci zkusit někde hrát. Tak mi to můj táta domluvil u svého kamaráda, který trénoval v Třebenicích mladší žáky.

Jaký post hraješ a vyhovuje ti?

Teď bych měla plnit roli na postu hroťáka, kde mi to vyhovuje, ale cítím se dobře i na křídlech útoku

Jaké největší rozdíly vidíš mezi ženským a mužským fotbalem?

Mužský fotbal je rychlejší a méně kontaktní než ženský. Hlavní rozdíl podle mě je, že kluci mají větší komfort a zázemí, za to holky bývají až ty druhé.

Popiš nám ve zkratce tvojí kariéru.

Má kariéra začala asi jako skoro u každého. Ve 12ti letech jsem hrála za mladší žáky v Třebenicích a ve 14 letech přišla nabídka z Teplic, kam jsem přestoupila.


Stínadla TV