Obrázek článku

FK Teplice založil svůj nadační fond

FK Teplice se dlouhodobě angažuje v oblasti společenské odpovědnosti a mnoha způsoby se snaží pomáhat svému okolí. Klub podporuje zejména projekty ze sociální oblasti, které jsou nejčastěji zacíleny na místní komunity, přičemž se jedná zejména o děti a mládež či handicapované a nemocné občany.

Například tradičně před vánočními svátky se všichni hráči A týmu i spolu s některými klubovými mládežníky vydávají do všech dětských domovů na Teplicku (v Tuchlově, Krupce či Duchcově) a též i teplického Klokánku, kde se snaží udělat dětem radost, a to nejen mnoha dovezenými dárky, které pro ně nakoupili. Vedle toho se snaží klub prostřednictvím charitativního projektu "Žlutomodrá splněná přání" potěšit i ty, kteří se snaží hrdinsky bojovat s nástrahami osudu, ať již se jedná o vážnou nemoc, handicap či to, že nepoznali nebo přišli o své rodinné zázemí. Nezapomíná se však ani na bývalé hráče či seniory. FK Teplice pořádají pro seniorské kluby z regionu pravidelný cyklus besed "Žlutomodré vzpomínky" s bývalými teplickými fotbalovými legendami. Pro další rozšiřování těchto akcí nyní vzniká Nadační fond FK Teplice. "V oblasti CSR jsme ušli v posledních letech velký kus cesty a nadační fond by nás měl posunout ještě o něco dál. V západní Evropě je zcela běžné, že většina klubů má své nadační fondy jejichž prostřednictvím se snaží pomáhat svému okolí," vysvětluje založení ředitel klubu Petr Hynek.

Nově založený Nadační fond FK Teplice by měl přispět k dalšímu rozšíření těchto aktivit, kterými se snaží klub přispívat zejména k pozitivním společenským změnám v regionu. Ve vedení fondu navíc usedne i dlouholetý kapitán ligového A mužstva Admir Ljevaković, který se stává členem dozorčí rady. Ve správní radě pak bude jako předseda manažer marketingu a PR FK Teplice Martin Kovařík, dále také Oldřich Slavík ze společnosti OLPE, která podporuje většinu aktivit CSR FK Teplice, a Vilém Kunz, CSR manažer FK Teplice a současně autor knih o společenské odpovědnosti.

Podobně jak je to běžné v zahraničních klubech, tak také do Nadačního fondu FK Teplice budou pravidelně přispívat hráči A mužstva žlutomodrých. "Reakce celé kabiny byla jednoznačná, chtějí se do těchto aktivit zapojit i touto formou a přispět na dobrou věc, čehož si moc vážíme," říká předseda správní rady nadačního fondu Martin Kovařík. Důležitou součástí získávání prostředků budou také dobročinné aukce, ta nejbližší přijde již za několik týdnů, kdy se bude dražit jubilejní červená sada dresů, ve které ligové A mužstvo odehrálo několik utkání v ročníku 2019/2020 jako připomenutí památného utkání na hřišti Borussie Dortmund. Před rekonstrukcí hrací plochy chce klub také svým fanouškům nabídnout možnost zakoupit si drn ze stínadelského trávníku, symbolický poplatek bude rovněž putovat do nadačního fondu. "Všechny příspěvky budou vkládány na transparentní účet nadačního fondu, který je již založen. Právě jeho prostřednictví je už nyní možné do fondu přispět," dodává Kovařík. Číslo transparenstního účtu je 293310060/0300 a je vedený u ČSOB.

K založení nadačního fondu vzniklo také video, ve kterém se představili legendy FK Teplice jako Jaroslav Melichar, Pavel Verbíř nebo Štěpán Vachoušek nebo někteří hendikepovaní fanoušci teplického klubu, jako například Láďa Valtr z Arkadie Teplice.

Stínadla TV