Obrázek článku

Luděk Němeček: Podali jsme týmový výkon

Brankář Teplic Luděk Němeček se při svém čtvrtém startu za Teplice stal obětí vlastní nepozornosti. Ve 3. minutě sobotního zápasu inkasoval z kopačky Yunise lacinou branku, Sigma díky ní vedla na Stínadlech 1:0. Poté ale mladý gólman zářil, chytil nejméně dva jasné góly hostujího celku a svému mužstvu pomohl k cennému bodu s favorizovaným soupeřem.

Co se stalo při inkasované brance?
Chytil jsem míč po standardce, byla to hlavička doprostřed. Chtěl jsem rychle rozehrát, vykopnout míč. Pak jsem viděl periferně Yunise, tak jsem nohu stáhl. Kdybych ho trefil, tak to rozhodčí pískne. Byla to moje chyba.

Yunis říkal, že jsi se ho lekl?
Asi jo. Měl jsme pokračovat v pohybu nohou. Instinktivně jsem ji stáhl. Příště se musím podívat za sebe, tohle se pak nemuselo vůbec stát. Nikdy se mi to nestalo.

Pak ji měl pár dobrých zákroků. Bereš to tak, že jste svou chybu klukům splatil?
Dá se to možná tak říct. Jsem rád, že jsem klukům pomohl. Zvedli jsme se pak, podali jsme týmový výkon. Jsem rád, že jsem to trošku odčinill.

Takže vám ti ty brzké zákroky psychicky pomohly?
Ano, je dobře, že to bylo hned poté. Hned jsme to vypustil z hlavy, musel jsem se soustředit na další šance. Psychicky jsem se z toho dostal.

Jaký to byl jinak zápas?
Kluci výborně běhali, jezdili. Měli jsme odražené balony s Marym a Řízkem, bylo to príma. Škoda, že jsme balon do sítě nedotlačili podruhé. Trenér přinesl nový styl a zatím to vychází.

Jaký ten styl je?
Trenér nám řekl jasnou věc - chceme rozehrávat od gólmana. Když získáme balon, tak to chceme hrát jednoduše nahoru a tam se o to proprat.

Jsi překvapený, jak rychle se ten nový styl klukům dostal pod kůži?
Jde hlavně o ten impuls, co přišel příchodem nového kouče. Všichni se snaží, abychom vyhrávali. Je pravda, že všem se nám to vštípilo pod kůži.

Stínadla TV