Obrázek článku

Na Stínadla přijede Plzeň

Teplický tým už ve středu odehraje další ligové kolo, ve vloženém 28. kole FORTUNA:LIGY přijede na Stínadla Plzeň, která se snaží v ligové tabulce dotáhnout na pohárové příčky. To žlutomodří se díky remíze v Olomouci zase o bod vzdálili sestupovému pásmu, ale právě tento týden bude v boji o záchranu velmi důležitý.

Teplice v Olomouci dokázaly remizovat díky brance Vukadina Vukadinoviće, jehož střelu tečoval do vlastní sítě Vít Beneš. "Věřím, že teď můžeme Plzeň potrápit. Jsou kombinační mužstvo, takže jim naše hřiště toliv vyhovovat nebude. Bod z Olomouce nás povzbudí a zkusíme doma uhrát co nejlepší výsledek," říká srbský střelec, který momentálně zaskakuje v útoku: "Není to úplně můj post, ale snažím se to tam oběhat a pomoct týmu."

Plzeň o víkendu remizovala s Jabloncem 1:1 a na čtvrté pohárové místo ztrácí momentálně pět bodů, má však dohrávku s pražskou Spartou k dobru. "Čeká nás velmi těžké utkání, protože ač je teď Plzeň tabulkově níže, tak pořád patří mezi nejlepší týmy u nás. My se však v naší situaci musíme dívat především na nás a poprat se o každý bodík, protože ty pak v závěru můžou rozhodovat," uvědomuje si teplický trenér Radim Kučera.

Utkání se na Stínadlech hraje ve středu od 15:00. Utkání bude rozhodovat čtveřice Emanuel Marek, Jaroslav Kubr, Karel Mikeska a Lukáš Raplík. U VARu bude Tomáš Klíma a Lucie Ratajová.

Stínadla TV