Obrázek článku

V sobotu se hraje na Slovácku

Teplické fotbalisty čeká v sobotu od 16 hodin ligový zápas v Uherském Hradišti, kde se postaví v tabulce pátému Slovácku. „Všichni víme, že domácí jsou na nějaké vlně, poslední sezony se jim vede. Teď dali pět gólů Mladé Boleslavi, navíc moc gólů nedostávají. Musíme na ně najít správný recept,” velí obránce „sklářů” Tomáš Vondrášek. Teplice na Moravě povede poprvé nový trenér Jiří Jarošík.

V minulém kole Severočeši pouze remizovali 0:0 s Olomoucí, vedení klubu se i proto rozhodlo odvolat trenéra Radima Kučeru a mužstvu dát nový impuls. V úterý byl jmenovaný jako hlavní kouč Jiří Jarošík. S týmem absolvuje tři tréninky, v sobotu ho pak čeká křes ohněm.

„Je to vše rychlé. Chceme do kluků napumpovat elán. Při zápase chci vidět charaktery. Co se nominace týče, tak budu koukat hlavně na to, kdo bude zdravý. Pak máme 14 dnů na další poznávání, když bude reprezentační přestávka,” řekl Jarošík po prvním tréninku.

„Žlutomodré”, jak zaznělo už z úst nového lodivoda, trápí nadále velká marodka. Mimo jsou Kučera, Žitný, Ledecký nebo Mareš. Přesto jsou odhodlaní v Uherském Hradišti uspět. „My jsme odehráli doma i venku slušné zápasy, propadli jsme jen ve Zlíně. Zlepšujeme se, už dokážeme reagovat na nepříznivý vývoj,” myslí si před sobotním výkopem záložník Teplic Daniel Trubač.

Slovácko je v tabulce páté, v posledním zápase vyhrálo 5:3 v Mladé Boleslavi. Tým kouče Martina Svědíka dokázal v posledních dvou kolech osmkrát skórovat, přestože stále nenahradil střelce Klimenta. Na začátku sezony se Uherskohradišťští trápili, nyní ale pálí jako u Verdunu. „Od začátku sezony jsme si šance vytvářeli, ale bohužel jsme nebyli produktivní. Tentokrát byla naše efektivita velmi dobrá,“ má radost Svědík.

Jak dopadne sobotní duel 1. FC Slovácko - FK Teplice? Startuje v 16 hodin. Rozhodovat ho bude Karel Hrubeš s asistenty Jaroslavem Kubrem a Zdeňkem Arnoštem, čtvrtým rozhodčím je Dalibor Černý. U VARu bude Jiří Adam s Adamem Horákem.

Stínadla TV