Obrázek článku

V neděli se na Stínadlech hraje s Plzní

Po reprezentační přestávce přijede v neděli na teplická Stínadla atraktivní soupeř - vedoucí tým FORTUNA:LIGY Viktoria Plzeň. Od 16 hodin se jí postaví předposlední celek tabulky, který se touží vydrápat z podpalubí. „Určitě proti Plzni nebudeme chtít hrát jen zanďoura, chceme si to s ní rozdat a být mnohem aktivnější, než jsme byli před dvěma týdny při zápase se Slováckem,” tvrdí před nedělním duelem trenér „sklářů” Jiří Jarošík, jehož proti Západočechům čeká domácí premiéra.

Teplicím přišla reprezentační pauza vhod. Nový kouč měl prostor na seznamování s týmem, tréninky probíhaly v rychlém sledu. „Bylo co zlepšovat. Doufám, že to bude v neděli vidět. A také doufám, že dobrá nálada nám vydrží i po utkání,” říká Jarošík. Se svými svěřenci absolvoval několik dvoufázových tréninků. „Myslím, že jsme trénovali dost. Ty tréninky mají možná trošku jinou skladbu, než měly dříve. Uvidíme, jak si na ně hráči zvyknou, jak jim budou chutnat. Teď už ale ladíme vše směrem k zápasu.” Jarošíka mrzí, že se mu během 14 dnů nevyprázdnila marodka. „Možná budeme mít problémy s nominací. Určitě v sestavě budou nějaké změny. Máme pět střídání, tak se možná všichni dostanou do hry.”

Plzeň po deseti kolech vévodí tabulce a mohlo by se zdát, že je v naprosté pohodě. Není tomu tak, hra viktoriánů není ideální. Pod trenérem Michalem Bílkem ale v minulém ročníku se trápící tým šel výrazně nahoru. „Byť jsme byli výsledkově úspěšní, tak všichni vnímáme, že hra nebyla úplně ideální. My chceme, aby to fanoušky bavilo. Chceme pracovat na tom, aby se kluci na hřišti cítili lépe a nebylo to jen vydřené vítězství, ale i více fotbalové,” vyjádřil se Bílkův asistent Pavel Horváth.

Co ví o severočeském mužstvu, kde mimochodem v minulosti působil? „Teplice vyměnily trenéra, převzal je Jirka Jarošík. Byť říkal, že budou hrát odvážně a presovat, tak na Slovácku hrály hodně zhuštěně a soupeři nechtěly dát prostor ke hře. Uvidíme, jaké změny v sestavě udělají po reprezentační přestávce. My se budeme chtít soustředit hlavně na nás a v Teplicích vyhrát.”

Duel na Stínadlech pro Plzeň může být nevyzpytatelný, to ostatně Horváth přiznává. „Nový trenér dodá soupeři jednoznačně impulz, hlavně očekáváme změny v jeho sestavě. Uvidíme, jak to postaví a jaký herní styl zvolí.“ Naposledy se oba soupeři utkali na jaře v Teplicích, Plzeň vyhrála těsně 1:0.

Nedělní utkání bude na Stínadlech řídit Pavel Julínek s asistenty Janem Patákem a Janem Hurychem, čtvrtým rozhodčím bude Marek Radina. U VARu budou Tomáš Kocourek a Jiří Kříž.

Předprodej vstupenek na zápas probíhá na internetu ZDE, je možné zakoupit vstupenky také ve sběrnách Sazky.

Pro přístup na zápas je potřeba následující (platí pro všechny osoby na stadionu nad 6 let):
Prokázání bezinfekčnosti dle aktuálních vládních nařízení. Tedy mít jeden z těchto dokumentů:

- výsledek negativního PCR test ne starší sedmi dnů
- výsledek negativního antigenního testu ne starší 72 hodin
- potvrzení o očkování proti COVID-19 (alespoň 14 dní od druhé dávky, respektive od první v případě jednodávkové vakcíny)
- potvrzení o prodělané nemoci COVID-19 v posledních 180 dnech

Jak prokážu bezinfekčnost?
a) Vytištěným dokumentem, který obsahuje Vaše jméno
b) Aplikací Tečka

Respirátory
Na stadion budete vpuštěni pouze s ochranou úst a nosu (FFP2, nebo KN95 bez výdechového ventilu).

Stínadla TV