20.07.2018 | Redakce

Admir Ljevaković: Chceme, aby sezóna byla lepší než minulá

​Je to k neuvěření, ale Admir Ljevaković vstupuje do své dvanácté sezóny. Matador z Bosny si uvědomuje, že v Příbrami bude důležité uhrát co nejlepší výsledek pro dobrý start do soutěže.

Jaká jsou očekávání od prvního utkání?
Hlavně abychom vstoupili co nejlépe do ligy a odrazili se k dobrým výsledkům. Chceme, aby sezóna byla lepší než ta minulá. Sami cítíme, co se stalo na jaře. Teď je prioritou dobrý start, pak uvidíme, jak se to bude vyvíjet dál.

Ten dobrý start je důležitý hlavně po psychické stránce, že?
Myslím, že už jsme toho hodně zažili. Jsme zkušení. Víme, že je dobré odstartovat co nejlépe, ale dnes se vše vyrovnalo. Uvidíme, jak to bude. Čeká nás start na půdě nováčka, ale má spoustu zkušeností s ligou. Nebude to nic lehkého.

Jaký teď podle tebe máte kádr?
Kádr se příliš nezměnil. Přišli tři noví kluci a já věřím, že nám pomůžou v tom, abychom se zlepšili.

Kromě obránce Hoška přišli dva hráči na kraj – Moulis a Luts. Je to právě ten post, který vás na jaře trápil, vinou kterého jste nebyli tak silní v přechodové fázi?
Určitě. Potřebujeme hráče, kteří udělají dopředu něco navíc. Myslím, že Moula a Siim určitě přinesli to, co potřebujeme. Na druhou stranu to není jen o ofenzivně, musíme být dobří i dozadu.

Když mluvíme o obraně, tak ty jsi v přípravě pendloval mezi postem stopera a postem defenzivního záložníka, který je ti víc vlastní. Jaký máš výhled na novou sezónu?
Uvidíme. Já vždy naskočím podle toho, co trenér bude potřebovat. Moje hlavní pozice je ale v záloze. Vždy ale budu plnit to, co po mně chce trenér.

Začínáš už 12 sezónu v teplickém dresu. V Teplicích je to vždy tak, že jedna sezóna je dobrá, druhá horší. Nyní je tedy na řadě ta lepší!
Věřím, že se to otočí a zvedne. Já budu hrát tak, jako kdyby to měla být má poslední sezóna, na maximum. Hlavně abych byl zdravý a mohl odehrát co nejvíce zápasů.


O2 TV nabídka Bonusový klub permanentkářů